Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili nad tímom ČR

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V piatkovom zápase B-skupiny MS tejto vekovej kategórie vyhrali nad českými rovesníkmi 5:2.

Čeľabinsk 20. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili v piatkovom zápase B-skupiny MS tejto vekovej kategórie nad českými rovesníkmi 5:2. Bolo to ich druhé vystúpenie na šampionáte v Rusku, na úvod prehrali vo štvrtok s Fínmi 2:5. V tabuľke figurujú na tretej priečke.

Zverenci Viliama Čacha vykročili za plným bodovým ziskom už v prvej tretine, v ktorej nastrieľali štyri góly. Súper už v 15. minúte pristúpil ku zmene na brankárskom poste. Útočník Michal Mrázik odštartoval dvoma gólmi v úvodnej desaťminútovke úspešné ťaženie Slovákov. Ďalšie presné zásahy pridali Róbert Džugan, Maxim Čajkovič a v druhej tretine sa presadil Oliver Okuliar. Brankár Samuel Vyletelka, ktorý dostal prednosť pred Samuelom Hlavajom, inkasoval iba dvakrát, v treťom dejstve už nepadol gól.

Mladí Slováci narazia v nasledujúcom stretnutí v nedeľu 22. apríla opäť o 16.30 h SELČ na vrstovníkov z Francúzska.

MS do 18 rokov - B-skupina:

Slovensko - Česko 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)

Góly: 5. Mrázik, 7. Mrázik (Dlugoš, Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Kováčik), 33. Okuliar (Čajkovič) - 9. Lauko (Klejna), 32. Zábranský. Rozhodovali: Anderson (USA), Holm (Švéd.) – Kovacs (Biel.), Nordlander (Švéd.), vylúčenia: 9:7 na 2 min, navyše: 5. Malík (Česko) 5+20 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Slovensko: Vyletelka – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, Hudec – Sojka, Džugan, Mrázik – Okuliar, Kováčik, Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš, Zubek, Čederle

Česko: Dostál (15. Dvořák) – Dajčar, Zábranský, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica – Jeník, Plášek, Střondala – Gajarský, Lauko, Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý

Viliam Čacho, hlavný tréner SR: "Bol to veľmi náročný a odbojovaný zápas, pretože sme mali v nohách zápas s Fínmi, kde sme takisto podali veľmi dobrý výkon. Súper naopak nastúpil oddýchnutý, pretože Česi mali včera deň voľna. Trochu sme sa toho obávali, ale do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Pomohla nám aj presilovka, v ktorej sme dali dva góly, čo mužstvo nakoplo. Celý tím sa dnes prezentoval skutočne obrovskou bojovnosťou, najmä v závere druhej a v celej tretej tretine."

A-skupina:

Kanada - Bielorusko 8:3 (5:2, 1:0, 2:1)

Góly: 2. McBain (Noel), 3. Lavoie (Wouters), 3. Lafreniere (Thomas, Byram), 13. McIsaac (Hillis, McShane), 13. Noel (Veleno, McBain), 37. Foudy (McShane, Robertson), 45. Noel (Veleno, McBain), 51. Dellandrea (Lafreniere) - 2. Usov (Škrabov), 7. Protas (Kazjanin), 41. Masilevič (Pyškajla)