Slovenskí vodnopólisti podľahli so cťou favorizovaným Srbom 5:10

TASR, 16. januára 2016 21:18, aktualizované 17. januára 12:36

Posledný tím A-skupiny dokázal vzdorovať víťazovi B-skupiny.

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Belehrad 16. januára (TASR) - Slovenskí vodnopóloví reprezentanti prehrali v osemfinálovom zápase na ME v Belehrade s favorizovaným Srbskom 5:10. Posledný tím A-skupiny dokázal vzdorovať víťazovi B-skupiny a v pondelok čaká Slovákov rozhodujúci zápas so zdolaným zo stretnutia Nemecko - Rusko.

Slovenským reprezentantom sa podarilo dokonale zvládnuť úvod duelu. Zásluhou Tomáša Brúdera a Jozefa Hrošíka sa im trikrát podarilo dotiahnuť jednogólový náskok súpera a po prvej štvrtine svietil na svetelnej tabuli stav 3:3.

Ani v druhej a tretej štvrtine nepribúdali vďaka spoľahlivej obrane góly favorita v rýchlom slede a Srbi odskočili iba na trojgólový rozdiel. V poslednom dejstve sa Slovákom skórovať nepodarilo duel s favoritmi prehrali so cťou 5:10.

ME vo vodnom póle, osemfinále - muži:
Srbsko - Slovensko 10:5 (3:3, 3:1, 2:1, 2:0)

D. Pijetlovič 2, Aleksič 2, Filipovič 2, Prlainovič 2, Čuk 1, S. Mitrovič 1 - Faměra 2, Hrošík 2, Brúder 1. Rozhodovali: Kun (Maď.), Santos (Port.)

Povedali po zápase:
Róbert Kaid, asistent trénera SR:
"Veľmi dobre sme vedeli, že Srbsko je mimoriadne náročný súper. Uvedomovali sme si, že iba poctivou obranou, ktorá pracuje, vysúva sa na dôležitých strelcov a zatvára priestor pred centrom, môže byť úspešná. Dá sa povedať, že sme obrovskému favoritovi dosť dlho vzdorovali. Vieme, že v športe je zdravé sebavedomie dôležité. Takýto predvedený výkon pridá na psychike a pohode hráčov. Bola to pre nás zároveň dobrá previerka pred pondelňajším zápasom a sme radi, že sme zápas takto odohrali."