Slovenskí florbalisti v Nitre rozdrvili aj Island

Reprezentácia Slovenska pred zápasom kvalifikácie na MS 2016 vo florbale mužov Slovensko - Francúzsko 3. februára 2016 v Nitre. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Na turnaji v Nitre po stredajšej demolácii Francúzska 15:3 tak majú na konte už dve výhry.

Nitra 4. februára (TASR) - Slovenskí florbalisti zvíťazili vo štvrtok v kvalifikácii o postup na MS 2016 nad Islandom vysoko 11:0. Na turnaji v Nitre po stredajšej demolácii Francúzska 15:3 tak majú na konte už dve výhry. Zverenci trénera Petra Koutného odohrajú tretí zápas v 1. európskej skupine v piatok, keď o 19.30 h nastúpia v Športovej hale Klokočina proti Belgicku.

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich. Tí skóre otvorili už v piatej minúte a prvé dve tretiny vyhrali obe 4:0. V poslednom dejstve skóre uzavrel efektne z trestného strieľania Kubovič, ktorý dal spolu 4 góly.

kvalifikácia MS 2016 mužov - 1. európska skupina (Nitra):

Slovensko - Island 11:0 (4:0, 4:0, 3:0)

Góly: 5. Konečný (Komínek), 7. Kubovič (Gál), 18. Dudovič (Nehila), 18. Komínek (Konečný), 27. Bulko (Grlický), 28. Kubovič (Bulko), 39. Halás (Komačka), 39. Joščák (Bulko), 46. Kubovič (Sikorjak), 49. Sikorjak (Kubovič), 55. Kubovič (tr.str.). Rozhodovali: Vilkki, Alakare (obaja Fín.), vylúčení: 0:1 na 2 min., Komňačka (SR) 5 min. za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 338 divákov.

Zostava SR: Turek (27. Mazák) – Komačka, Kopčák, Bulko, Joščák, Sikorjak, Szabo – Kubovič, Kubaský, Gál – Dudovič, Grlický, Nehila – Konečný, Miške, Komínek – Řezanina , Halás