Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Slovensko obhájilo bronz v riešení šachových skladieb na ME

Ilustračné foto. Foto: TASR - Marko Erd

V poradí 16. majstrovstvá Európy v riešení šachových skladieb sa od piatka 2. júna do nedele 4. júna konali v Bratislave.

Bratislava 5. júna (TASR) - Výber Slovenska v zložení Tomáš Peitl, Richard Dobiáš, Juraj Lörinc a Marek Kolčák získal bronzové medaily v súťaži družstiev na ME v riešení šachových skladieb. Zlato si vybojovali Poliaci a striebro družstvo z Lity.

V poradí 16. majstrovstvá Európy v riešení šachových skladieb sa od piatka 2. júna do nedele 4. júna konali v Bratislave. Osemdesiat účastníkov z 19 krajín súťažilo v dvoch dňoch v šiestich kolách, ich súčasťou boli dvojťažky, trojťažky, štúdie, pomocné maty, mnohoťažky a samomaty.

V súťaži jednotlivcov sa stal majstrom Európy Kacper Piorun z Poľska, striebornú pozíciu obsadil jeho krajan Piotr Murdzia. Pozíciu favorita potvrdil aj tretí Belgičan Eddy Van Beers. Najlepší zo Slovákov bol Tomáš Peitl, obsadil ôsme miesto.

Titul v kategórii seniorov získal Jonathan Mestel z Veľkej Británie, o pol bodu zdolal Fína Jormu Paavilainena. Bronz vybojoval Srb Marjan Kovačevič. Juniorský titul získal Kevinas Kuznecovas z Litvy, druhý bol Srb Ilija Serafimovič a tretí Rumun Mihnea Costachi.

V ženskej kategórii triumfovala Kamila Hryščenkovová z Ukrajiny, ktorá však reprezentovala Veľkú Britániu. Striebro získala Denisa-Andreea Bucurová z Rumunska a bronz Daria Dvojeglazovová z Izraela. Slovenka Zuzana Kováčová obsadila štvrté miesto.