Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Šortrek: Slovenskí hokejisti prehrali s Fínskom 1:2 (3)

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Rusnáková prešla do finále suverénne, keď zvíťazila v rozjazdách i semifinále. Jej krajanka Lucia Filipová síce postúpila z rozjazdy z prvého miesta, ale v semifinále ju penalizovali.

Sarajevo 11. februára (TASR) - Slovenská reprezentantka v šortreku Petra Rusnáková získala v pondelok na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Sarajevu striebornú medailu. Vybojovala ju v pretekoch na 1500 m. Za víťazkou Elisou Confortolovou z Talianska zaostala o 0,025 sekundy.

Výsledky

šortrek - 1500 m - finále: 1. Elisa Confortolová (Tal.) 2:39,258 min., 2. Petra RUSNÁKOVÁ (SR) 2:39,283, 3. Michelle Catharina Velzeboerová (Hol.) 2:40,240, ... Lucia FILIPOVÁ (SR) - penalizácia v semifinále

snoubord - slopestyle - kvalifikácia: 1. Baldur Vilhelmsson (Isl.), ... 20. Juraj Mlynček (SR)

bežecké lyžovanie – 7,5 km klasickou technikou (dievčatá): 1. Anja Weberová (Švaj.) 25:22,5, ... 28. Kristína Sivoková 28:42,3, 44. Mária Danielová 29:33,8, 51. Marianna Klementová (vetky SR) 30:39,8

bežecké lyžovanie - 10 km klasickou technikou (chlapci): 1. Florian Perez (Fr.) 30:37,8, ... 24. Denis Tilesch 34:13,4, 61. Matúš Oravec (obaja SR) 35:58,6