Southampton otočil duel s Liverpoolom, Škrtelov neúspešný návrat

Na snímke vpravo slovenský obranca Liverpoolu Martin Škrtel. Foto: TASR/AP

Už po štyroch minútach na trávniku videl žltú kartu.

Londýn 20. marca (TASR) - Futbalisti FC Liverpool prehrali nedeľňajší duel 31. kola Premier League na pôde Southamptonu 2:3, hoci po hodine hry viedli ešte 2:0. V druhom polčase však neustrážili Sadia Maneho, ktorý sa dvomi gólmi postaral o dokonalý obrat.

Po trojmesačnej pauze sa v hosťujúcom drese vrátil do súťažného diania slovenský reprezentant Martin Škrtel. Odohral druhý polčas, no už po štyroch minútach na trávniku videl žltú kartu za súboj s Manem v pokutovom území. Stredopoliar "The Saints" v 49. minúte nariadenú penaltu nepremenil.

Manchester sa po nedeli odel do červenej farby. V prestížnom mestskom derby sa z víťazstva 1:0 tešili hráči United, ktorých triumf na pôde City zariadil v 16. minúte talentovaný mladík Marcus Rashford. "Červení diabli" sa tak udržali v hre o prvú štvorku, zo šiestej priečky na ňu aktuálne strácajú jediný bod, spoločne s West Hamom a Citizens majú však zápas k dobru. Tretí Arsenal má 55 bodov.

V severovýchodnom ostrovnom derby sa medzi Newcastle United a AFC Sunderland zrodila remíza 1:1. V hre o titul sa zasa udržal Tottenham, keď zdolal doma Bournemouth 3:0. Sedem kôl pred koncom strácajú "kohúti" na vedúci Leicester City päť bodov.

V severovýchodnom ostrovnom derby sa medzi Newcastle United a AFC Sunderland zrodila remíza 1:1.