Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Španieli i Taliani v kvalifikácii ME21 víťazne, Chorváti prehrali

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Prekvapenie sa zrodilo v Bulharsku, kde domáci futbalisti prehrali gólom z poslednej minúty s Luxemburskom 0:1.

Bratislava 6. septembra (TASR) - Španielski futbaloví reprezentanti do 21 rokov vyhrali v "slovenskej" 2. skupine kvalifikácie na majstrovstvá Európy 2019 v Estónsku tesne 1:0, keď jediný gól duelu strelil v 65. minúte Carlos Soler. Španieli mali v Tallinne drvivú prevahu, ale z takmer 30 striel (z toho 15 na bránku) a 74-percentného držania lopty vyťažili len jeden presný zásah.

Českí reprezentanti remizovali s Bieloruskom 1:1, keď vyrovnávajúci gól inkasovali v nadstavenom čase. Prekvapenie sa zrodilo v Bulharsku, kde domáci futbalisti prehrali gólom z poslednej minúty s Luxemburskom 0:1. Zakopli aj Fíni, keď doma stratili body po remíze 1:1 s Faerskými ostrovmi. Francúzi do 71. minúte prehrávali s Kazachstanom, ktorý hral od 3. minúty s desiatimi hráčmi 0:1, ale v záverečnej dvadsaťminútovke mladí reprezentanti z krajiny "galského kohúta" premenili drvivý tlak na góly a vyhrali 4:1. Hetrikom sa blysol Martin Terrier.