Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Brankár Bravo z Barcelony ešte neinkasoval, prekonal rekord La Ligy

Nová posila španielskeho veľkoklubu FC Barcelona brankár Claudio Bravo z Čile Foto: TASR/AP

Čiľan zlomil doterajší rekord 560 minút bez gólu od štartu ligy bývalého brankára práve FC Barcelony a Realu Sociedad Pedra Mariu Artolu zo sezóny 1977 - 1978.

Madrid 4. októbra (TASR) - Čilský futbalový brankár Claudio Bravo z FC Barcelona prekonal v sobotňajšom zápase 7. kola španielskej La ligy na pôde Raya Vallecana rekord v počte minút bez inkasovaného gólu od začiatku sezóny. Informovala agentúra Reuters.

Katalánci v La Lige v tomto ročníku ešte neinkasovali. Bravo, ktorý prišiel na Nou Camp v lete z Realu Sociedad San Sebastian zlomil doterajší rekord 560 minút bez gólu od štartu ligy bývalého brankára práve FC Barcelony a Realu Sociedad Pedra Mariu Artolu zo sezóny 1977/1978. Čiľan predviedol proti madridskému klubu skvelý zákrok v 9. minúte po strele Alberta Buena. "Barca" po 1. polčase viedla 2:0 po góloch Lionela Messiho a Neymara.