Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Sparta Praha po dramatickom zápase mieri do semifinále pohára

Na archívnej snímke Lukáš Štetina. Foto: TASR - Martin Baumann

Hostia viedli ešte v 90. minúte 1:0, ale v nadstavenom čase vyrovnal Michal Jeřábek.

Praha 2. apríla (TASR) - Futbalisti Sparty Praha postúpili do semifinále českého pohára MOL Cupu. V utorkovom stretnutí na pôde FK Teplice remizovali po predĺžení 2:2, v rozstrele z 11 m zvíťazili 4:2.

Hostia viedli ešte v 90. minúte 1:0, ale v nadstavenom čase vyrovnal Michal Jeřábek. V predĺžení domáci otočili zásluhou Jana Hošeka, ale náskok neudržali. Tento raz sa v nadstavení tešila Sparta, keď v 121. minúte poslal duel do rozstrelu Václav Drchal a v ňom premenil rozhodujúci pokutový kop. Slovenský obranca Lukáš Štetina odohral za Spartu celý duel.

Medzi najlepšou štvoricou sa predstaví aj Slavia Praha, ktorá deklasovala doma Karvinú 5:0. Slovenský reprezentant Miroslav Stoch nastúpil v 71. minúte, brankár Martin Kuciak sedel na lavičke náhradníkov.