Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Sparta zachraňovala u nováčika bod, presadil sa Schranz

Na archívnej snímke vpravo Ivan Schranz. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Zverenci trénera Václava Jílka museli dokonca doťahovať dvojgólový náskok domácich, keď sa v prvom polčase presadili niekdajší hráči Sparty Slovák Ivan Schranz

České Budějovice 29. júla (TASR) - Futbalisti Sparty Praha len remizovali v pondelňajšej dohrávke 3. kola českej najvyššej súťaže na ihrisku nováčika z Českých Budějovíc 2:2.

Zverenci trénera Václava Jílka museli dokonca doťahovať dvojgólový náskok domácich, keď sa v prvom polčase presadili niekdajší hráči Sparty Slovák Ivan Schranz a z pokutového kopu Jiří Kladrubský. Sparťanov zachránili v 49. minúte Guelor Kanga a deväť minút pred koncom striedajúci Benjamin Tetteh.

"Rudí" dokázali v troch kolách nazbierať len štyri body a so skóre 4:4 im patrí priebežná ôsma priečka. Nováčik z Budějovíc je priebežne šiesty.

České Budějovice - Sparta Praha 2:2 (2:0)

Góly: 4. SCHRANZ, 45.+8 Kladrubský (z 11 m) - 49. Kanga, 81. Tetteh