< sekcia Šport

Biatlonistka Koukalová prvýkrát českou Športovkyňou roka

Na archívnej snímke Gabriela Koukalová Foto: TASR/AP

Prestížny honor si vyslúžila najmä vďaka zisku kompletnej zbierky medailí z MS v rakúskom Hochfilzene a celkovým prvenstvám v dvoch disciplínach Svetového pohára - šprinte a mass pretekoch.

Praha 22. decembra (TASR) - Biatlonistka Gabriela Koukalová sa stala prvýkrát v kariére českou Športovkyňou roka. Prestížny honor si vyslúžila najmä vďaka zisku kompletnej zbierky medailí z MS v rakúskom Hochfilzene a celkovým prvenstvám v dvoch disciplínach Svetového pohára - šprinte a mass pretekoch. Kolektívom roka je česká reprezentácia v malom futbale.

Po prvý raz v histórii ankety sa z titulu Športovkyňa roka tešila predstaviteľka biatlonu. Koukalová zvíťazila s celkovým ziskom 1262 bodov pred oštepárkou Barborou Špotákovou (1163) a tenistkou Karolínou Plíškovou (990). "Nečakala som, že sa raz dočkám takéhoto ocenenia. Ďakujem mojej rodine, manželovi, fanúšikom i neprajníkom, ktorí mi neposielajú pekné správy. Práve vďaka ním som si však uvedomila, že sa zo mňa stáva lepší človek a väčšia osobnosť," citoval slová Koukalovej server idnes.cz.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.