< sekcia Šport

Vylúčenie Ruska z OH 2020 nehrozí, vyhlásil Pozdňakov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Šéf Ruského olympijského výboru pripomenul novoročný prejav šéfa Medzinárodného olympijského výboru Thomasa Bacha, že Rusko si odpykalo trest za štátom podporovaný doping počas ZOH 2014.

Moskva 23. januára (TASR) - Rusko nebude chýbať na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu. Vyhlásil to prezident Ruského olympijského výboru (ROV) Stanislav Pozdňakov v súvislosti s rozhodnutím Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Tá v utorok oznámila, že neprijme nové sankcie proti Rusku za nesplnenie termínu sprístupnenia dát z moskovského laboratória. Inšpektori sa dostali k požadovaným informáciám s dvojtýždenným oneskorením.

Revízna komisia však odporučila vylúčenie Ruska z OH 2020, ak sa zistí manipulácia s dokumentmi. "Niektoré správy spochybňujú účasť ruskej reprezentácie v Toku v tieni potenciálnych sankcií, myslím si, že nie je dôvod na obavy," uviedol Pozdňakov v stanovisku.

Šéf ROV pripomenul novoročný prejav šéfa Medzinárodného olympijského výboru Thomasa Bacha, že Rusko si odpykalo trest za štátom podporovaný doping počas ZOH 2014. V Pjongčangu mohli štartovať iba preverení športovci pod neutrálnou vlajkou. "Všetky kroky, ktoré sme minulý rok podnikli, sa stretli s podporou a myslím si, že naša spolupráca s medzinárodnými partnermi funguje," dodal Pozdňakov podľa agentúry AP.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.