< sekcia Šport

Z tejto desiatky mien vzíde najlepší športovec roka 2017

Na snímke zľava Ján Kakaščík z B&D Agency, predseda Klubu športových redaktorov (KŠR) Tomáš Grosmann a Marek Jusko z B&D Agency počas tlačovej konferencie Klubu športových redaktorov SSN a Združenia B&D Agency v Bratislave 7. decembra 2017. Foto: TASR/Marko Erd

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety sa uskutoční v piatok 22. decembra 2017 v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave v priamom prenose na Jednotke od 20.20 h.

Bratislava 7. decembra (TASR) – Víťazom ankety Športovec roka 2017 sa stane jeden z desiatky (podľa abecedného poradia) Peter Gelle, Adam Botek (rýchlostná kanoistika), Marek Hamšík (futbal), Peter Hámor (horolezectvo), Magdaléna Rybáriková (tenis), Peter Sagan (cestná cyklistika), Alexander Slafkovský (vodný slalom), Ladislav a Peter Škantárovci (vodný slalom), Veronika Velez-Zuzulová (alpské lyžovanie), Petra Vlhová (alpské lyžovanie) a Ján Volko (atletika). Známe je aj poradie ďalších piatich jednotlivcov, jedenásta skončila v ankete Jana Dukátová (vodný slalom), 12. Milan Škriniar (futbal), 13. Zuzana Rehák-Štefečeková (športová streľba), 14. Matej Beňuš (vodný slalom) a 15. Michal Martikán (vodný slalom). Nováčikmi v prvej desiatke sú dvojica Gelle - Botek, Hámor, Rybáriková a Volko.

Najlepšiu desiatku jednotlivcov a tri najlepšie kolektívy - zatiaľ bez určenia poradia - oznámili na štvrtkovej tlačovej konferencii organizátori tradičnej ankety z B&D Agency a Klubu športových redaktorov (KŠR) Slovenského syndikátu novinárov. Víťazom v kategórii kolektívy sa stane jeden z trojice (tiež v abecednom poradí) futbalisti Slovenska do 21 rokov, hliadka vodných slalomárov 3xC1 a miešané družstvo v alpskom lyžovaní. Známe je aj ďalšie poradie: 4. hokejbalisti SR, 5. A-tím SR vo futbale, 6. štvorkajak SR.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety sa uskutoční v piatok 22. decembra 2017 v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave v priamom prenose na Jednotke od 20.20 h. "Program slávnosti budú moderovať Marcel Forgáč, Marcel Merčiak, Matej 'Sajfa' Cifra a Miňo Kereš, v hudobnom tanečnom čísle sa predstaví tenisová šampiónka," informoval PR manažér Ján Kakaščík. Meno tenistky však neprezradil.

Anketári na 133 platných hlasovacích lístkoch uviedli 53 jednotlivcov a dvojíc a 12 kolektívov. "Novinkou je, že okrem zástupcov médií po prvý raz v ankete hlasovali aj neaktívni olympijskí medailisti Slovenska," uviedol predseda KŠR Tomáš Grosmann. "Je to tretí najvyšší počet hlasujúcich, keď rekordných bolo 154 hlasujúcich v roku 2002," povedal vedúci ankety Ľubomír Souček.

Ďalšou novinkou je divácke hlasovanie prostredníctvom telefonických esemesiek, stránky www.sportovecroka.eu a prostredníctvom aplikácie Športovec roka. Športovec s najvyšším počtom hlasov vyhrá Divácku cenu. Jeden z hlasujúcich získa tablet a ďalši piati po prvý raz v histórii dve vstupenky na galavečer Športovec roka 2017.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.