Sobota 25. máj 2024Meniny má Urban

Squash-ME: Slováci podľahli aj Belgicku 0:4, najbližšie proti Ukrajine

Slovenský squashista Marek Maník Foto: TASR/Jana Maniková

V slovenskom kvartete prišlo k jednej zmene, keď Tomáša Tótha nahradil David Kubíček.

Amsterdam 2. mája (TASR) - Slovenskí reprezentanti v squashi podľahli aj v ich druhom stretnutí na majstrovstvách Európy družstiev v Amsterdame, keď vo štvrtok prehrali s Belgičanmi 0:4.

Zápas bol oproti tomu úvodnému v stredu s domácim Holandskom (0:4) oveľa vyrovnanejší. V slovenskom kvartete prišlo k jednej zmene, keď Tomáša Tótha nahradil David Kubíček.

V prvej dvojhre vyhral úradujúci majster Slovenska Marek Maník prvý a štvrtý set, napokon ale nestačil na Stefana Casteleyna a prehral 2:3 na sety. Ešte vyrovnanejší duel odohral v druhej dvojhre Peter Kviečinský s Tomom de Mulderom, ktorému "ukradol" druhý a štvrtý set, no napokon po 57 minútach boja prehral tiež 2:3 na sety. Na svojich súperoch následne nestačili ani Miroslav Celler a Kubíček.

Vo štvrtok sa Slováci ešte stretnú v skupine o 9.-12. miesto v II. divízii s Ukrajinou.