Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Košice vystriedali na čele Nitru. Bystrica dala darček Zedníkovi

Hokejisti Trenčína, archívna snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Piešťany ukoristili bod v Trenčíne.

Trenčín 6. januára (TASR) - Úvod trojkráľového zápasu tabuľkových susedov sa niesol vo vyrovnanom tempe. Duklu mohli naštartovať dve presilové hry, ktoré hrala v samom úvode zápasu, no nestalo sa tak. Tá druhá trvala iba pár sekúnd, keď Ryzák v snahe o dorážku nedovolene atakoval Rybára. Ani tretia početná výhoda Trenčína neviedla ku gólu. Najbližšie mal k nemu Pavlikovský, ktorému spoza brány nabil Petrovický. V 11. min mohol zaváhanie Kaniu potrestať Holenda, zoči-voči Rybárovi neuspel. Na opačnej strane podobne nepochodil Jakub Ručkay. V polovici pätnástej minúty spomedzi kruhov vystrelil obranca Nechala a rozozvučal konštrukciu brány.

Aj úvod druhej tretiny sa niesol v čakaní na úvodný gól. Blízko k nemu mali Piešťanci v 25. min. Chábera najskôr puk vyrazil iba pred seba a následne sa musel mať na pozore pri Šimíčkovej koncovke. Trápenie Trenčanov v presilovkách pokračovalo aj v druhej dvadaťminútovke a gól nepriniesol ani Troligov teč a Šišovského dorážka. V polovici zápasu sa neujala ani spolupráca Hlinku s Dlouhým. K úspechu neviedli ani štyri presilové hry "havranov" v rýchlom slede. Až Saliji obstelil Cháberu, ale jeho pokus opečiatkoval konštrukciu bránky.

V úvode záverečnej tretiny zápas na desať minút prerušilo upevňovanie uvoľneného plexiskla. Následne fauloval Šišovský. O tom, že v tomto dueli sa obom tímom nedarili presilové hry, potvrdili hostia. V 44. min v oslabení prekorčuľoval Gašparovič Giptersa a bekhendovým zakončením poslal Duklu do vedenia – 1:0. Desať minút pred koncom mal vyrovnanie na hokejke Hrehorčák, ale blízka puk do siete nedostal. O pol minútu na opačnej strane nedokázal Petrovický dôrazne zakončiť. Záverečné minúty priniesli niekoľko gólových šancí na oboch stranách a Piešťanom sa tri sekundy pred záverečným hvizdom podarilo vyrovnať. V presilovke a hre bez brankára prestrelil všetkých Filip a zápas poslal do predĺženia.

Ani to však rozhodnutie neprinieslo. Napokon v samostatných nájazdoch o všetkom rozhodol Sojčík.

HK Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
44. Gašparovič, rozhodujúci samostatný nájazd Sojčík – 60. Filip (Holovič, J. Ručkay). Rozhodovali: Müllner - Návratek, Orolin, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 2016 divákov

Marcel Hanzal, asitent trénera Trenčína: "Zo začiatku sme mali navrch, vytvorili si šance, ale nepremenili sme ich. V druhej tretine sme hrali osem minút v oslabení, čo je veľmi veľa. Tretia tretina bola opatrnejšia, vytvorili sme si náskok. Záver zápasu nás mrzí, ale aj taký je hokej. Dva body potešili a podobne aj trestné strieľania, ktoré sa nám veľmi nedaria."

Leo Gudas, tréner Piešťan: "V prvej tretine sme mali veľa vylúčených, v druhej sa to otočilo. Na začiatku poslednej sme dostali gól vo vlastnej presilovke, čo bol hrozný moment. Napokon so záverom zápasu môžeme byť spokojní. Dali sme gól tri sekundy pred koncom, čo sa nestáva. Sme radi aj za ten jeden bod."

XXX

HKM Zvolen - HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Pred najväčšou návštevou v tejto sezóne nastúpili domáci v retro dresoch. Prvé štyri minúty sa hralo len pred banskobystrickou bránkou. Klhůfek mal šancu, ale bol atakovaný. Nariadené trestné strieľanie však nepremenil. Po Ďatelinkovej strele v 5. minúte Baroš prvýkrát zasahoval. V 6. minúte nastala kanonáda na Bacashihuaovu bránku, ale gól nepadol. V 9. minúte Matouškova prudká strela skončila ponad bránkou. Demitersovu strelu v 10. minúte vychytal súperov brankár do lapačky. Po zlej rozohrávke domácich sa k puku dostali hostia a Kytnár svojou strelou ich dostal do vedenia. Vzápätí nechali domáci osamoteného Handzuša, ale ten nastrelil len betóny Baroša.
Zvolen v druhej tretine ubral z aktivity, naopak hostia sa častejšie objavovali pred zvolenskou bránkou. V 28. minúte Rosandičovu prihrávku na Gašpara si vrazil do siete Demiters. O minútu Pulišovu strelu brankár vyrazil a aj s Klimovou strelou si brankár hostí poradil. V 36. minúte Škvaridlo zahodil veľkú šancu a o minútu sa nepresadil ani Obrdžálek. V 39. minúte sa strelecky presadil Tománek a Matoušek ešte nastrelil brvno Barošovej bránky.

Na snímke hráči Banskej Bystrice sprava Juraj Majdan, Ondřej Šmach a Roman Tománek sa radujú z tretieho gólu v zápase 36. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HKM Zvolen - HC'05 iClinic Banská Bystrica v stredu 6. januára 2016.

V 43. minúte v oslabení sa dostal pred súperovu bránku Zuzin, ale ani na dvakrát brankára neprekonal. Štvrtý gól Basta padol po prečíslaní, tak ako aj predchádzajce tri góly. V 53. minúte našiel Brabenec dobre postaveného Bagina, ale ten ani nevystrelil na bránku. V 55. minúte Semorádova strela prepadla hosťujúcemu brankárovi do siete. Hostia víťazstvom dali pekný darček trénerovi Zedníkovi v 40. narodeninám.

Na snímke vpravo Pavel Klhůfek (Zvolen) nepremieňa trestné strieľanie, vľavo brankár Banskej Bystrice Jason Bacashihua v zápase 36. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HKM Zvolen - HC'05 iClinic Banská Bystrica v stredu 6. januára 2016.

55. Semorád (Puliš, Brabenec) - 15. Kytnár (Matoušek, Rosandič), 28. Rosandič (Jaborník), 39. Tománek (Majdan), 43. Bast (Šmach, Tománek). Rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Junek, P. Šefčík, vylúčení: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2896 divákov

Josef Turek, tréner Zvolena: „Zápas sme začali dobre, dostali sme Bystricu pod tlak, ale šance sme nevyužili. Potom sa hra začala zrovnávať, dostali sme gól. Ten druhý gól bol zlomový, dostal nás do kolien. Bystrica bola v druhej tretine lepším tímom. Zredukovali sme zostavu, ani to nám nepomohlo. Narazili sme na skutočne silného súpera, ktorý hral disciplinovane. Gratulujem hosťom k víťazstvu."

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: „Vedeli sme ako dopadol posledný zápas v Bystrici, dobre sme sa na Zvolen pripravili. Zápas bol vyrovnaný, prvých sedem minút sme boli zakríknutí, ale po prvom góle sme začali hrať našu hru. Nepúšťali Zvolen k ich hre a dodržiavali sme veci, čo sme chceli. Sme radi, že odchádzame s troma bodmi, lebo zo Zvolena sa troma bodmi odchádza ťažko. Chcem sa poďakovať hráčom, že hrali obetavo a že hrali to, čo sme od nich chceli."

XXX

HK Poprad - MHC Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Zápas v Poprade nazastihol martinského brankára Dzubinu v reprezentačnej forme. V polovici 3. minúty ho doslova na hruškách nachytal ľahkou strelou Štefan Fabian a v bránke ho vymenil Gibl. Hostí gól vyburcoval k útočnej aktivite, ale bez gólového efektu. Najbližšie k zásahu bol Surovka, ale puk skackajúci po bránkovej čiare neupratal do siete. Keď hostia nevyužili dve presilovky za sebou, prišiel trest. Nenápadnú akciu Paločka s Dindom dokončil nestarnúci Arne Kroták, pre ktorého to bol už 499. zásah v jeho kariére.

Druhá tretina bola na šance vyrovnaná. Najprv po Bartečkovej strele hasil v bránkovisku Matejka, na druhej strane zachraňoval po zakončení hosťujúceho kapitána Vargu Šterbák. Poprad sa bez Suchého, Malinu a Paukovčeka v zostave gólovo presadil i v prostrednom dejstve. Šesťnásť sekúnd pred druhým odchodom do šatní sa strelou pomedzi Giblove betóny prezentoval Koyš, ktorý je pod Tatrami na hosťovaní z Trenčína.

Tretia tretina opäť gólovo patrila domácim. V presilovej hre po nahodení Heizera prepadol puk k osamotenému Paločkovi a ten už mal ľahkú úlohu - 4:0. Martinčania reagovali v 48. minúte oddychovým časom, ale ten im zvrat nepriniesol. Už o minútu na to sa po krásnom blafáku radoval Rusnák a na štadióne prepukli oslavy. Čestný úspech Martina zaznamenal štyri minúty pred koncom zápasu Tibor Varga.

3. Fabian (Koyš, Heizer), 18. Kroták (Dinda, Paločko), 40. Koyš (Heizer, Kasík), 48. Paločko (Heizer, Kroták), 50. Rusnák (Kroták, Paločko) - 56. Tibor Varga. Rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Korba, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1496 divákov

Hlasy po zápase

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Okrem niektorých momentov v druhej tretine, sme zápas mali pod kontrolou. Dali sme päť gólov, tri z nich boli ukážkové, diváci si prišli na svoje. Bolo to perfektné, hráčov musím pochváliť."

Ivan Dornič, tréner Martina: "Dnes ani nemám čo hodnotiť. Dovolím si tvrdiť, že sme podali najhorší výkon v tejto sezóne. Ako som bol niekedy na svojich chlapcov hrdý, tak dnes sme sa aj s kolegom hanbili. Budeme musieť pristúpiť k odchodom. Zároveň sa poobzeráme po voľných hráčoch, ktorí by vytvorili v kabíne konkurenciu."

XXX

HK 36 Skalica - HC Košice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Domáci hrali už od 2. minúty presilovku, zahrali ju však bez strely na Halásza. O prvý gólový zápis sa postaral Hrnka, ktorý využil zaváhanie domácej obrany a poslal hostí do vedenia. Prvú šancu domácich mal v 6. minúte Zálešák, no strelil tesne nad. Deylova strela od modrej skončila za Ševelom a bolo 0:2. Hostia výhodu presilovej hry využili. V 13. minúte bol faulovaný Hrnka, no trestné strieľanie nepremenil. Tú istú možnosť dostal v 20. minúte domáci Brendl, ktorý ju využil na skorigovanie skóre 1:2.

V 21. minúte bol v šanci faulovaný Brendl, domáci to však nevyužili. Po chybe Halásza domáci vyrovnali na 2:2, strelcom gólu bol Trenčan, jeho zásah musel potvrdiť videorozhodca. Domáci sa však radovali len do 27. minúty. Na 2:3 pre hostí dal Bartoš, keď sa ocitol voľný medzi kruhmi a bez váhania prestrelil Ševelu. Potom mali dve dobré šance Pašek a Mickevics, no neuspeli. Po strele Bartoša sa v 32. minúte vyznamenal Ševela. Zápas mal rušný priebeh, mierne navrch mali hostia, najmä v prvej tretine.

V 44. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Markulinec, no Halász jeho strelu zneškodnil. Možnosť skorigovať mali domáci pri vylúčení Suju, no nič nevymysleli. V 52. minúte bol vylúčený Brendl, následne aj Bartoš, skóre sa ale nezmenilo. V 59. minúte prestrelil Halásza Barák a zdramatizoval tak záver zápasu. Domáci sa po oddychovom čase rozhodli pre power play, no Bicek trafil do opustenej bránky a zabezpečil tak tri body pre Košice.

20. Brendl, 25. Trenčan (Zukal), 59. Barák (Zálešák, Korytko) - 5. Hrnka (Boltun), 9. Deyl (Bicek, Bartánus), 27. Bartoš (Jenčík), 45. Suja (Bicek), 59. Bartánus (Bicek, Suja). Rozhodovali: Fridrich, Baluška - Kacej, Stanzel, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 788 divákov

Michal Ružička, asistent trénera Skalice: "Mali sme zlý vstup do zápasu. Jediným pozitívom bol Brendlov gól v závere prvej tretiny. V druhej tretine sme začali lepšie korčuľovať, dohrávať súboje. Podarilo sa nám vyrovnať. Zasa sme však zápas nedotiahli do víťazného konca."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Úvodná tretina bola podľa našich predstáv. Viedli sme 2:0, domáci sa však dostali v závere tretiny premeneným trestným strieľaním do zápasu. V druhej tretine vyrovnali stav na 2:2, ale my sme bojovali a využitím presilovej hry sme dali víťazný gól."

XXX

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)

Žilinčania začali úvodný domáci duel v novom roku ako z partesu a po 78 sekundách hry viedli. Stupkovu strelu ešte Trenčan vyrazil, ale na následnú dorážku osamoteného Škodu už nestačil. Hostia však rýchlo odpovedali, do úniku sa dostal v 4. min. Kutálek a prekonal Tomeka v žilinskej bráne. Vlci si však v prvej presilovke duelu vzali vedenie späť, keď Homer napálil puk do konštrukcie brány a Stupka ho do nej dorazil. V 9. min. dostali domáci šancu hrať 106 sekúnd v prevahe o dvoch mužov a na jej konci bol Trenčan rád, že neinkasoval. Žilinčania presilovku nevyužili, a potom pykali za chybu v obrane, ktorú v 12. min. na dvakrát potrestal Laliberté. Zaujímavý a vyrovnaný hokej pokračoval, ale skóre sa nepodarilo navýšiť ani jednému tímu aj zásluhou dobrých zákrokov gólmanov. Až v záverečnej minúte sa po chybe obrany Nitry dostal do sóla Stupka, pohral sa s Trenčanom a zabezpečil vlkom opäť vedenie.

Na snímke gólová radosť hráčov Žiliny, uprostred autor Václav Stupka v zápase 36. kola hokejovej Tipsport Ligy MsHK DOXXbett Žilina - HK Nitra v stredu 6. januára 2016.

Nitra v druhej časti pritlačila, vynútila si aj presilovku, ale počas nej mohla v 27. min. inkasovať po úniku Stupku a strele Handlovského. Následne však hrali presilovku aj domáci, a hoci v nej takmer inkasovali, keď Kutálkovu strelu zastavila žrď, nakoniec v nej zvýšili vedenie po strele Homera a dorážke Škodu. O pol minúty už bol rozdiel trojgólový, keď sa v neprehľadnej situácii zorientoval najlepšie Drábek a prekonal Trenčana. Hostia sa snažili znížiť, ale Tomek predvádzal perfektné zákroky a Nitranov privádzal do zúfalstva. V záverečnej minúte mohol zápas zrejme definitívne rozhodnúť kapitán Drevenák, ale s jeho sólom si Trenčan poradil.

Tretiu tretinu začali hostia presilovkou, nič z nej však nevyťažili. Hra potom mala rýchly spád, hralo sa bez prerušenia, ale aj bez väčších šancí. Ďalšiu početnú výhodu v polovici tretiny však už Nitra zásluhou Kutálkovej strely pod brvno využila a v 50. min. sa tak hostia nadýchli k záverečnému tlaku. Vzadu však nechávali otvorené okienka na rýchle brejky domácich a tým chýbala presnejšia muška k tomu, aby definitívne pochovali nádeje Nitry na body. Dve minúty pred koncom sa hostia odhodlali k hre bez brankára, ale nevyužili ju, naopak Handlovský gólom do prázdnej brány spečatil zaslúžené víťazstvo Žiliny nad lídrom tabuľky.

2. Škoda (Stupka, Handlovský), 7. Stupka (Homer, Handlovský), 20. Stupka, 28. Škoda (Homer, Handlovský), 29. Drábek (D. Brejčák, Valášek), 59. Handlovský (Zaťko, Tomek) – 4. Kutálek (Podhradský), 12. Laliberté (Blackwater), 50. Kutálek (M. Novák, Podhradský). Rozhodovali: Jonák – Kollár, Holienka, vylúčení: 6:6, navyše: Milam (Nitra) 10 minút nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1227 divákov

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Nadviazali sme na výkony zo Zvolena a Banskej Bystrice. Som rád, že sme zápas s lídrom súťaže zvládli, mali sme dobrý pohyb, dobre sme kombinovali, mali sme dosť šancí. Boli v zápase síce momenty, ktoré mohli určiť jeho iné smerovanie, ale som rád, že sme ich ustáli. Sú to pre nás dôležité body, ktoré potrebujeme na dosiahnutie cieľa."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Domáci, i keď hrali doma, hrali veľa na protiútoky a najmä v zakončení boli pohotovejší, ich druhý a štvrtý gól bol ukážkový, na tretí gól sme im nahrali sami. Myslím, že ak by sme dali do zápasu viac srdiečka a viac nadšenia, mohol byť zápas oveľa viac dramatickejší. Takto odchádzame bez bodu."