Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Slováci vstúpili do kvalifikácie výhrou, Maďarov zdolali 3:0

Na snímke reprezentácia Slovenska pred zápasom Slovensko - Maďarsko počas prvého dňa kvalifikačného turnaja C-skupiny o postup na Majstrovstvá Európy 2015 vo volejbale mužov v Poprade 23. mája 2014. Foto: TASR/ Oliver Ondráš

Zverenci trénera Flavia Gulinelliho sa stretnú v sobotu v druhom zápase prvého turnaja 2. kola kvalifikácie ME na domácej palubovke s volejbalistami Estónska.

Poprad 23. mája (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase prvého turnaja 2. kola kvalifikácie ME na domácej palubovke v Poprade nad Maďarskom hladko 3:0 a usadili sa na čele C-skupiny.

Zverenci trénera Flavia Gulinelliho sa stretnú v sobotu o 18.00 h s Estónskom, ktoré vo svojom prvom zápase vyhralo nad Gréckom taktiež v troch setoch.

Slováci sa rozbiehali pomalšie a v úvode prehrávali 4:6. Potom však zlomili odpor Maďarov esom Ogurčák, blokmi Paták a Červeň a Slováci viedli 13:8. Domáci volejbalisti získali pohodu, dobre prihrávali a bránili a po bloku Masného viedli už 18:11. Maďari pri servise kapitána Németha znížili na 18:15 po sérii chýb súpera. Potom Slováci opäť pridali a po bloku Červeňa viedli 22:17. Nakoniec vyhrali prvý set 25:21.

Do druhého dejstva vleteli Slováci raketovo a viedli 4:0. Maďari potom síce znížili, ale Bencz nekompromisne z kontry upravil na 9:5. Na druhý technický timeout poslal tímy oddychovať parádnym blokom Bencz a Slováci pri Červeňovom servise získali dva brejky - 16:10. Slováci držali duel pevne v rukách a bavili divákov peknými zákrokmi. Pri jednom z nich parádne zachránil v poli Kubš, Masný vyzval na útok z doskoku Patáka a ten nezaváhal - 20:14. Druhý set ukončil Ogurčák a Slováci ho vyhrali rovnako ako prvý 25:21.

Aj v treťom sete bolo jasné, kto je pánom na ihrisku a po dvojbloku Ogurčák - Červeň viedli Slováci 9:5. Potom získali domáci sériu bodov pri Masného servise a dostali sa do vedenia 15:6. Záver zápasu bola exhibícia Slovákov, ktorí si robili na ihrisku čo chceli, tretí set vyhrali 25:11 a celý duel 3:0.

.
1. turnaj kvalifikácie ME v Poprade (svf.sk):

Slovensko - Maďarsko 3:0 (21, 21, 11)

Zostavy:
Slovensko: Masný, Bencz, Paták, Kohút, Ogurčák, Červeň, libero Kubš (Kostoláni)
Maďarsko: Tóth, Nagy, Gergye, S. Németh, Juhász, Pádar, libero Molnár (F. Németh)
Zápas trval: 75 minút. Rozhodovali: Brandstätter (Rak.), Jasinski (Poľ.), 650 divákov

Flavio Gulinelli, tréner SR (svf.sk): "Odohrali sme dobrý zápas, aj keď sa samozrejme vyskytli nejaké chyby. Potrebujeme lepšiu kontinuitu na servise, najmä v ďalších zápasoch proti súperom, ktorí kvalitnejšie prihrávajú a útočia. Spokojný som dnes s blokom, ten bol na vysokej úrovni. Chlapcom gratulujem k víťazstvu, prvý zápas na domácej pôde proti súperovi, ktorého musíte zdolať, nie je nikdy jednoduchý. Zajtra nás čakajú Estónci, videl som ich v súboji s Gréckom a bude to veľmi náročný a dôležitý súboj."