Stoke - Chelsea 1:2 v 29. kole anglickej ligy, zvíťazil aj Leicester

Futbalisti Geoff Cameron (Stoke) a Victor Moses (Chelsea). Foto: TASR/AP

Arsenal pre zranenie prišiel o brankára Petra Čecha.

Londýn 18. marca (TASR) - Futbalisti londýnskeho Arsenalu podľahli v sobotňajšom stretnutí 29. kola najvyššej anglickej súťaže na trávniku West Bromwichu Albion 1:3. Pre "kanonierov" to bola štvrtá prehra z uplynulých piatich ligových zápasov, v tomto období zdolali jedine Hull City 2:0.

Arsenal pre zranenie prišiel o brankára Petra Čecha, ktorého už v prvom polčase musel nahradiť David Ospina. Naďalej je na piatej priečke päť bodov za miestom zaručujúcim predkolo Ligy majstrov, v porovnaní so štvrtým FC Liverpool má zápas k dobru.

Tréner Arsene Wenger sa opäť dostal pod väčší tlak a po najčerstvejšej prehre povedal, že dospel k rozhodnutiu o svojej budúcnosti, ktoré zverejní čoskoro. Vo funkcii pôsobí od roku 1996, jeho kontrakt vyprší na konci tejto sezóny. "Sme v unikátne zlej situácii, keď prehrávame jeden duel za druhým. Takto sme na tom neboli dvadsať rokov, to je momentálne omnoho dôležitejšie než moja budúcnosť," citovala Wengera agentúra AP.

Líder tabuľky FC Chelsea zdolal Stoke City tesne 2:1 vďaka gólu Garyho Cahilla v 87. minúte. Úradujúci majster Leicester City uspel aj v treťom ligovom vystúpení pod trénerským vedením Craiga Shakespearea, nad West Hamom United zvíťazil 3:2.

29. kolo:

West Bromwich Albion - FC Arsenal 3:1 (1:1)
Góly: 12. a 75. Dawson, 55. Robson-Kanu - 15. Sanchez

Crystal Palace - FC Watford 1:0 (0:0)
Gól: 68. Deeney (vlastný)

FC Everton - Hull City 4:0 (1:0)
Góly: 90.+1 a 90.+4 Lukaku, 9. Calvert-Lewin, 78. Valencia, ČK: 73. Huddlestone

Stoke City - FC Chelsea 1:2 (1:1)
Góly: 38. Walters (z 11 m) - 13. Willian, 87. Cahill, ČK: 90.+5 Bardsley po 2. ŽK

AFC Sunderland - FC Burnley 0:0

West Ham United - Leicester City 2:3 (1:3)
Góly: 20. Lanzini, 63. Ayew - 5. Mahrez, 7. Huth, 38. Vardy

AFC Bournemouth - Swansea City 2:0 (1:0)
Góly: 31. Mawson (vlastný), 72. Afobe