Slovenský reprezentant Yang Wang prehral spoločne s Grékom Gionisom Panagiotisom s lotyšsko-estónskym párom Arturs Renholds, Vallot Vainula.
Autor TASR
,aktualizované Varšava 23. júna (TASR) - Slovenskí reprezentanti Ľubomír Pištej a Barbora Balážová postúpili do 2. kola mixu na ME v stolnom tenise. Cez Slovincov Deniho Kožula a Katarinu Stražarovú prešli bez boja. Jakub Zelinka a Tatiana Kukuľková prehrali s Ericom Goldom a Sarah de Nutteovou z Luxemburska 1:3.
Zelinka vo dvojhre najprv prešiel v 1. predkole cez Kožela bez boja, no v druhom podľahol Švajčiarovi Lionelovi Weberovi 1:3. V ženskej súťaži prehrala Ema Labošová v 3. kole 6. skupiny s Rakúšankou Yuan Liu 1:3.
Vo štvorhre ide do 2. kola Ľubomír Pištej, ktorý s Rumunom Ovidiom Ionescuom zdolali cypersko-grécku dvojicu Marios Yiangou, Ioannis Sgouropoulos 3:0. Zelinka s Rumunom Eduardom Ionescuom prehrali s Bielorusmi Pavelom Platonovom a Glebom Šamrukom 2:3. Slovenský reprezentant Jang Wang prehral spoločne s Grékom Gionisom Panagiotisom s lotyšsko-estónskym párom Arturs Renholds, Vallot Vainula 1:3.
Zelinka vo dvojhre najprv prešiel v 1. predkole cez Kožela bez boja, no v druhom podľahol Švajčiarovi Lionelovi Weberovi 1:3. V ženskej súťaži prehrala Ema Labošová v 3. kole 6. skupiny s Rakúšankou Yuan Liu 1:3.
Vo štvorhre ide do 2. kola Ľubomír Pištej, ktorý s Rumunom Ovidiom Ionescuom zdolali cypersko-grécku dvojicu Marios Yiangou, Ioannis Sgouropoulos 3:0. Zelinka s Rumunom Eduardom Ionescuom prehrali s Bielorusmi Pavelom Platonovom a Glebom Šamrukom 2:3. Slovenský reprezentant Jang Wang prehral spoločne s Grékom Gionisom Panagiotisom s lotyšsko-estónskym párom Arturs Renholds, Vallot Vainula 1:3.
ME jednotlivcov - 1.kolo:
muži
dvojhra:
Jakub ZELINKA (SR) - Deni Kozul (Slovin.) - bez boja
štvorhra:
Ľubomír PIŠTEJ, Ovidiu Ionescu (SR/Rum.) - Marios Yiangou, Ioannis Sgouropoulos (Cyp./Gr.) 3:0 (4, 2, 6)
Pavel Platonov, Gleb Šamruk (Biel.) - Jakub ZELINKA, Eduard Ionescu (SR/Rum.) 3:2 (5, -6, -4, 3, 5)
Arturs Renholds, Vallot Vainula (Lot./Est.) - Gionis Pangiotis, Jang WANG (Gr./SR) 3:1 (-6, 9, 8, 8)
ženy
dvojhra
3. kolo 6. skupiny:
Yuan Liu (Rak.) - Ema LABOŠOVÁ (SR) 3:1 (9, -9, 5, 7)
mix - 1. kolo:
Ľubomír PIŠTEJ, Barbora BALÁŽOVÁ (SR) - Deni Kožul, Katarina Stražarová (Slovin.) - bez boja
Eric Gold, Sarah de Nutteová (Lux.) - Jakub ZELINKA, Tatiana KUKUĽKOVÁ (SR) 3:1 (-6, 6, -6, -6)
muži
dvojhra:
Jakub ZELINKA (SR) - Deni Kozul (Slovin.) - bez boja
štvorhra:
Ľubomír PIŠTEJ, Ovidiu Ionescu (SR/Rum.) - Marios Yiangou, Ioannis Sgouropoulos (Cyp./Gr.) 3:0 (4, 2, 6)
Pavel Platonov, Gleb Šamruk (Biel.) - Jakub ZELINKA, Eduard Ionescu (SR/Rum.) 3:2 (5, -6, -4, 3, 5)
Arturs Renholds, Vallot Vainula (Lot./Est.) - Gionis Pangiotis, Jang WANG (Gr./SR) 3:1 (-6, 9, 8, 8)
ženy
dvojhra
3. kolo 6. skupiny:
Yuan Liu (Rak.) - Ema LABOŠOVÁ (SR) 3:1 (9, -9, 5, 7)
mix - 1. kolo:
Ľubomír PIŠTEJ, Barbora BALÁŽOVÁ (SR) - Deni Kožul, Katarina Stražarová (Slovin.) - bez boja
Eric Gold, Sarah de Nutteová (Lux.) - Jakub ZELINKA, Tatiana KUKUĽKOVÁ (SR) 3:1 (-6, 6, -6, -6)