Stolní tenisti Kukuľková a Novota v kvalifikácii MS bez straty setu

Na snímke slovenský stolný tenista Samuel Novota. Foto: TASR/Martin Baumann

Z víťazstva sa tešil vo svojom druhom zápase v kvalifikácii aj Peter Šereda.

Düsseldorf 30. mája (TASR) - Slovenská reprezentantka Lucia Truksová zdolala v utorňajšom stretnutí 50. skupiny kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na MS v stolnom tenise v nemeckom Düsseldorfe dánsku súperku Stefanie Christensenovú 4:3. V 1. predkole štvorhry však spolu s Evou Jurkovou podľahli švédskemu páru Linda Bergstromová, Christina Kallbergová 2:3.

Darí sa Tatiane Kukuľkovej, ktorá vyhrala aj svoj druhý zápas na šampionáte bez straty setu. V utorok nedala v 43. skupine kvalifikácie šancu moldavskej súperke Natalii Brinzovej.

Z víťazstiev sa tešili vo svojich druhých zápasoch v kvalifikácii aj dvaja Slováci - Peter Šereda a Samuel Novota. Druhý menovaný, rovnako ako Kukuľková, ešte v doterajšom priebehu nestratil set.

Výsledky Slovákov na MS v stolnom tenise (Düsseldorf/Nem.)

Dvojhra:

ženy - kvalifikácia:

40. skupina
Eva JURKOVÁ - Hie Phin Ting (Malaj.) 3:4 (5, -6, 7, -10, -9, 11, -10)

43. skupina
Tatiana KUKUĽKOVÁ - Natalia Brinzová (Mold.) 4:0 (8, 9, 10, 4)

50. skupina
Lucia TRUKSOVÁ - Stefanie Christensenová (Dán.) 4:3 (-2, 9, -10, 10, 9, -8, 7)

Štvorhra - 1. predkolo:

JURKOVÁ, TRUKSOVÁ - Linda Bergstromová, Christina Kallbergová (Švéd.) 2:3 (8, 7, -6, -12, -4)