< sekcia Šport

Strelkyňa Rehák-Štefečeková má po triumfe v mix trape skvelý pocit

Zuzana Rehák Štefečeková, archívna snímka. Foto: TASR Michal Svítok

Vo finále slovenskí reprezentanti trafili 41 asfaltových holubov a odsunuli na druhú priečku úradujúcich majstrov sveta Austrálčanov Penny Smithovú s Jackom Wallaceom.

Čchangwon 25. apríla (TASR) - Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Zuzana Rehák-Štefečeková s Erikom Vargom triumfovali v disciplíne miešaný trap na podujatí Svetového pohára v kórejskom Čchangwone. Vo finále trafili 41 asfaltových holubov a odsunuli na druhú priečku úradujúcich majstrov sveta Austrálčanov Penny Smithovú s Jackom Wallaceom (38). Tretí skončili Kuvajťania Sarah Alhawalová s Khaledom Almudhafom.

"Je skvelé vyhrať mix trap na "sveťáku" po boku Erika. Je to niečo úplné iné ako individuálna disciplína, v ktorej súťažíte sám za seba. V miešanej súťaži vás niekedy potiahne váš parťák, inokedy zasa musíte pomôcť vy jemu a vedieť sa vyrovnať s tlakom," citovala slová Rehák-Štefečekovej oficiálna stránka podujatia. Varga si pochvaľoval novú kórejskú strelnicu. "Je to ideálne miesto na organizovanie najbližších MS," uviedol 41-ročný reprezentant.

Výsledky miešaného trapu:1. Zuzana REHÁK-ŠTEFEČEKOVÁ, Erik VARGA (SR) 41,
2. Penny Smithová, Jack Wallace (Austr.) 38, 3. Sarah Alhawalová, Khaled Almudhaf (Kuv.) 28

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.