Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina

Surového gól pomohol k premiérovému triumfu Pokoviča na lavičke Minska

Ľubomír Pokovič Foto: TASR/Štefan Puškáš

Slovenský útočník Štefan Ružička pomohol jedným gólom Avangardu Omsk k víťazstvu v nedeľňajšom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Dinamom Riga (5:2).

Moskva 24. novembra (TASR) - Slovenský tréner Ľubomír Pokovič si pripísal v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) svoje premiérové víťazstvo na poste dočasného hlavného kormidelníka Dinama Minsk, keď jeho tím zdolal po šietich prehrách za sebou, aj vďaka gólu Tomáša Surového, tretí tím Východnej konferencie Metallurg Magnitogorsk 3:1.

Bieloruské mužstvo naštartoval za cenným víťazstvom práve tridsaťdvaročný slovenský reprezentant Tomáš Surový, ktorý v 17. minúte vyrovnal skóre duelu na 1:1. Druhý gól prišiel následne až v tretej tretine v 45. minúte z hokejky Alexandra Materuchina, defenitívnu podobu výsledku dal 12 sekúnd pre koncom Platt. Minsk zdolal Magnitogorsk 3:1 a bodový rozdiel z posledného miesta Západnej konferencie na trinásty Slovan Bratislava stiahol na šesť bodov.

Ľubomír Pokovič stál celý zápas pri mantineli a svojich hráčov odtiaľ aj koučoval. "Museli sme nastúpiť bez Kaľužného, ktorému lekári nedovolili hrať, hoci chcel. Vedeli sme, že nás čaká ťažký duel a tak tomu aj bolo. Ďakujem tímu, že dokázal zdolať súpera, s ktorým sa ťažko počas zápasu drží krok. V závere to pred našou bránou 'horelo', ale nepustili sme kľúčových hráčov súpera do šancí," uviedol po stretnutí na oficiálnej stránke bieloruského tímu Pokovič.

Vedenie Dinama Minsk odvolalo trénera Alexandra Andrievskeho v sobotu, následne poverilo vedením tímu jeho doterajšieho asistenta Ľubomíra Pokoviča. "Ešte v sobotu ráno som o ničom nevedel. Nečakal som to, no keď som sa to dozvedel, cítil som obrovskú zodpovednosť ako za mužstvo, tak aj za výsledky. Na štadión však vždy chodí veľa ľudí, je to zodpovednosť aj voči nim," povedal k trénerskej výmene 53-ročný Pokovič.

Bývalý asistent Glena Hanlona pri reprezentácii Slovenska prebral mužstvo v stave, keď patria jeho výsledky k najhorším v lige. Dinamo kleslo na poslednú štrnástu pozíciu v Západnej konferencii a až nedeľňajším víťazstvom prelomili nelichotivú, šesťzápasovú sériu bez výhry. Hráčov bieloruského celku teraz čakajú pod vedením Ľubomíra Pokoviča určité zmeny. "Každý tréner má svoje metódy. V prvom rade musíme zlepšiť tréningový proces, ktorý bude mierne odlišný. Po návrate zranených hráčov nás čaká veľa práce," uviedol smerom k najbližším dňom Pokovič.

Do streleckej listiny sa v nedeľňajšom dueli KHL zapísal pri prehre Sibiru Novosibirsk na ľade Víťazu Podolsk 3:4 pp a sn aj slovenský hokejista Kristián Kudroč v drese hostí.

Tridsaťdvaročný obranca poslal puk do siete v 26. minúte, keď zvýšil počas presilovky na 2:0. Sibir viedol na ľade súpera od polovice duelu už 3:0, no domáci poslali tromi gólmi stretnutie do predĺženia. Keďže ďalších päť minút navyše rozuzlenie neprinieslo, v sérii samostatných nájazdov rozhodol o obrate stretnutia a zisku dvoch bodov pre Podolsk útočník Vjačeslav Soloduchin.

Obhajca Gagarinovho pohára Dinamo Moskva zdolal v nedeľňajšom stretnutí KHL na domácom ľade Amur Chabarovsk 5:4. Jedným gólom sa pod triumf moskovského tímu podpísal aj slovenský obranca Dominik Graňák, ktorý skóroval v druhom dueli za sebou.

Chvíľa tridsaťročného zadáka prišla v 37. minúte, keď sa radoval zo štvrtého presného zásahu v sezóne. Dinamo stratilo v posledných piatich dueloch len jeden bod a v Západnej konferencie mu patrí druhá priečka.

Slovenský útočník Štefan Ružička pomohol jedným gólom Avangardu Omsk k víťazstvu v nedeľňajšom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Dinamom Riga (5:2). Dvadsaťosemročný nitriansky odchovanec v 16. minúte zvýšil svojím štvrtým presným zásahom v sezóne na 2:0 pre domácich. Lotyšskému tímu nepomohla k bodom ani asistencia Marcela Haščáka pri prvom góle hostí.

Sumáre nedeľňajších zápasov KHL:

Avangard Omsk - Dinamo Riga 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 6. Širokov, 16. RUŽIČKA, 33. Popov, 53. D. Siomin, 59. S. Kosticyn - 22. Pavlovs (HAŠČÁK), 42. Szczechura

Barys Astana - CSKA Moskva 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

Góly: 36. Blochin, 46. Bochenski - 7. Morozov, 10. Saprykin, 43. Neprjajev, 47. Grigorenko, 58. Saprykin

Jugra Chanty-Mansijsk - Lev Praha 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 24. Buľanskij - 13. Azevedo, 21. Ullström, 22. Jaakola, 51. Thörnberg

Dinamo Moskva - Amur Chabarovsk 5:4 (1:2, 4:1, 0:1)

Góly: 1. Soin, 26. Mosajlov, 34. Komarov, 34. Soin, 37. GRAŇÁK - 11. Junkov (tr. strieľanie), 15. Junkov, 22. Petružálek, 42. Stepanov

Torpedo Nižnij Novgorod - Metallurg Novokuzneck 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Salminen, 18. Paršin, 36. Bernatskij, 37. Salminen, 50. Galuzin

Víťaz Podolsk - Sibir Novosibirsk 4:3 pp a sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 36. Chafizullin, 44. Golovkov, 45. Selezňov, roz. nájazd Soloduchin - 5. Enlund, 26. KUDROČ, 29. Kopejkin

AK Bars Kazaň - Admiral Vladivostok 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Góly: 37. Tereščenko, 44. Vincour, 50. Nikulin, 51. Stapleton, 53. Vincour - 59. Sokolov

SKA Petrohrad - Neftechimik Nižnekamsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 18. Ketov, 58. Chudinov - 28. Belov

Dinamo Minsk - Metallurg Magnitogorsk 3:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 17. SUROVÝ, 45. Materuchin, 60. Platt - 7. Malinkovskij

Donbass Doneck - Salavat Julajev Ufa 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Góly: 22. Dadonov, 34. Razin, 38. Torjanik, 54. Kiiskinen - 2. Chlystov, 52. Kolcov

Medveščak Záhreb - Traktor Čeljabinsk 4:5 pp a sn (1:1, 0:0, 3:3 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Ryan, 41. Vesce, 45. Vesce, 50. Ryan - 6. Artamonov, 46. Borodkin, 48. Bulis, 52. Glinkin, rozh. sam. náj. Darzins