Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda

Švajčiari vydolovali v A-skupine tesné víťazstvo nad Bieloruskom 3:2

Hokejisti Švajčiarska sa tešia z gólu v sieti Bieloruska. Foto: TASR/AP

V závere mal obrovskú šancu na vyrovnanie Grabovskij, ale trestné strieľanie nepremenil.

Helsinki 6. mája (TASR) - Švajčiarski hokejisti zdolali v nedeľňajšom zápase na majstrovstvách sveta Bielorusko 3:2 a dostali sa na prvé miesto tabuľky helsinskej A-skupiny.

"Helvéti" si najbližšie zmerajú sily v utorok o 20.15 miestneho času (19.15 SELČ) s domácim Fínskom, Bielorusko sa stretne o štyri hodiny skôr s Kazachstanom.

Švajčiari v prvej tretine vyslali na bránku súpera až 19 striel, z ktorých dve Moserove skončili za chrbtom brankára Kovaľa. Bielorusi vystrelili v úvodnej časti iba raz a hneď z toho bol gól Ugarova. Na začiatku druhého dejstva sa o vyrovnanie postaral Koľcov a začínalo sa od znova.

Bielorusi pridali na dôraze a častejšie sa dostávali pred bránku Stephana. Na začiatku tretej tretiny mali aj dve presilovky, no nevyužili ich a chvíľku po konci druhej ich potrestal víťazným gólom Romy. V závere mal obrovskú šancu na vyrovnanie Grabovskij, ale trestné strieľanie nepremenil.

A-skupina - Helsinki:

Švajčiarsko - Bielorusko 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

7. Moser (Du Bois), 12. Moser (Romy, Brunner), 48. Romy (Brunner) - 11. Ugarov (Stepanov, Denisov), 22. Koľcov (Korobov, Kaľužnyj). Rozhodcovia: Jablukov (Nem.), Jeřábek (ČR) - Puolakka (Fín.), Schrader (Nem.), vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Švajčiarsko: Stephan - Du Bois, Bezina, Streit, Sbisa, Blindenbacher, Furrer, Seger, von Gunten - Brunner, Romy, Moser - Niederreiter, Ambühl, Wick - Hollenstein, Bieber, Rüthemann - Rubin, Trachsler, Plüss

Bielorusko: Kovaľ - Denisov, Korobov, Goroško, Kosťučonok, Stasenko, Černaok, Graborenko - Stepanov, Grabovskij, Ugarov - Koľcov, Kovyršin, Kaľužnyj - Drozd, Stas, Meleško - Kolosov, Kulakov