Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Viviani vyhral 3. etapu Okolo Romandie, J. Sagan 99.

Cyklisti počas 3. etapy pretekov Okolo Romandie Foto: TASR/AP

Martin Velits z Quick-Stepu finišoval ako 130. v poradí s mankom vyše osem minút

Payerne 28. apríla (TASR) - Taliansky cyklista Elia Viviani vyhral 3. etapu pretekov Okolo Romandie. Jazdec stajne Sky sa presadil v záverečnom hromadnom špurte 187 km dlhej etapy zo štartom a cieľom v meste Payerne, ktorú zvládol za 4:27:42 hodín. Na druhom mieste skončil jeho krajan Sonny Colbrelli z tímu Bahrain Merida a tretí bol v cieli Nemec Michael Schwarzmann z Bory.

Pre dvadsaťosemročného Vivianiho to bolo 41. víťazstvo v kariére, ale len prvé za vyše roka. Naposledy sa z triumfu tešil 30. marca 2016 v druhej etape pretekov Tri dni De Panne-Koksijde.

Post lídra celkovej klasifikácie si udržal ďalší taliansky jazdec Fabio Felline z Treku-Segafredo, ktorý má osemsekundový náskok pred nemeckým pretekárom Maximilianom Schachmannom z Quick-Stepu. Tretí je Španiel Jesus Herrada z Movistaru.

Z dvojice Slovákov na štarte skončil lepšie Juraj Sagan z Bora-Hansgrohe, ktorý prišiel do cieľa na 99. mieste v rovnakom čase ako víťaz a v celkovom poradí mu patrí 112. priečka (+13:13 min). Martin Velits z Quick-Stepu finišoval ako 130. v poradí s mankom vyše osem minút a celkovo je 149. (+36:46 min).