Svindal roztavil na charitu zlatú medailu z majstrovstiev sveta

Na snímke nórsky lyžiar Aksel Lund Svindal Foto: TASR/AP

Momentálne po zranení sa zotavujúci pretekár venoval zjazdárske zlato z roku 2007, ktoré vyhral vo švédskom Äre.

Štokholm 16. marca (TASR) - Nórsky zjazdár Aksel Lund Svindal daroval jednu zo svojich lyžiarskych medailí z majstrovstiev sveta na jeho novú charitu "Aksel Fund".

Momentálne po zranení sa zotavujúci pretekár venoval zjazdárske zlato z roku 2007, ktoré vyhral vo švédskom Äre. Svindal a nórska telekomunikačná spoločnosť Telenor informovali, že medailu roztavili a kúsky z nej využijú do troch miliónov nových SIM kariet.

"Čo budeme robiť s týmto fondom a ako budeme ľuďom pomáhať, bude oveľa viac cool ako tá medaila," povedal v prehlásení Svindal. "Cieľom fondu je podpora klubov a asociácií, ktoré potrebujú materiál na to, aby zapojili do lyžovania väčší počet detí a tiež na pomoc po zraneniach z tohto športu," pokračoval 33-ročný Nór.

Svindal laboruje od januára so zranením kolena, ktoré si privodil na zjazdovke v Kitzbüheli. Aj napriek jeho ďalšej absencii v kolotoči SP skončil na konečnom druhom mieste v hodnotení zjazdu v tomto ročníku SP.