< sekcia Šport

Svitko víťazom HunGarian Baja 2017

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko Foto: TASR/AP

Druhého Alessandra Ruosa z Talianska prekonal takmer o sedemnásť minút.


Veszprém 13. augusta (TASR) - Slovenský motokrosový pretekár Štefan Svitko na KTM sa stal suverénnym víťazom podujatia HunGarian Baja 2017, ktoré sa konalo v okolí maďarského mesta Veszprém. Triumfoval vo všetkých piatich etapách napriek tomu, že spadol v prvej nedeľnej. Druhého Alessandra Ruosa z Talianska prekonal takmer o sedemnásť minút.

"Ráno to nebolo dobré, keďže asi päťdesiat kilometrov po štarte som dostal šmyk, ale, našťastie, nestalo sa nič mne ani stroju. Približne tridsať kilometrov pred cieľom som mal ťažkosti so zadnou brzdou, takže to bolo ťažšie. Celkovo som rád z prvého titulu na HunGarian Baja," povedal Svitko na facebookovej stránke pretekov, ktoré boli súčasťou Svetového pohára v cross country rely.

Slovenský navigátor Marek Sýkora s českým pilotom Miroslavom Zapletalom obsadili v kategórii automobilov siedmu priečku. Ďalší Slovák Juraj Ulrich s jednomiestnou buginou skončil na trinástom mieste.

Výsledky HunGarian Baja 2017:

motocykle: 1. Štefan SVITKO (SR/KTM) 5:37:54 h, 2. Alessandro Ruoso (Tal./KTM) +16:53 min, 3. Jan Brabec (ČR/Husqvarna) +22:20

automobily: 1. Nasser Al Attiyah, Mathieu Baumel (Kat./Fr./Toyota Hilux Overdrive) 5:24:54 h, ...7. Miroslav Zapletal, Marek SÝKORA (ČR/SR/El Toro F 150 EVO) +30:01 min, 13. Juraj ULRICH (SR/Mosquito R1 Big Bang) +7:33:33 h

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.