< sekcia Šport

Slovenské akvabely vo finále kombinovaných zostáv dvanáste

Ilustračné foto. Foto: TASR /AP

V bojoch o medaily štartovali v maďarskej metropole ako šieste v poradí a udržali si postavenie, ktoré im patrilo po kvalifikácii.

Budapešť 22. júla (TASR) - Slovenské akvabely Sophia Šuranová, Anastasia Jakovlevová, Barbara Novotná, Júlia Bachárová, Dina Lengyelová, Kristína Kvasňovská, Laura Lisá, Silvia Solymosiová, Zuzana Bodíková a Rebecca Slezáková obsadili vo finále kombinovaných voľných zostáv na MSJ v Budapešti 12. miesto. Zverenky trénera Gábora Szaudera si od rozhodkýň vyslúžili celkovú známku 74,4333 bodu.

V bojoch o medaily štartovali v maďarskej metropole ako šieste v poradí a udržali si postavenia, ktoré im patrilo po kvalifikácii. Zo zisku zlata sa tešili favorizované Rusky. V tímovej súťaži skončili Slovenky vo voľných zostavách šestnáste, v technickom programe boli 17. Vo voľných zostavách párov klasifikovali Kvasňovskú s Lisou na 20. priečke, v technickom programe sa slovenské duo Kvasňovská, Novotná umiestnilo na 21. pozícii.

Choreografka zostáv Nora Szauder vyslovila s celkovým vystúpením slovenských reprezentantiek v Budapešti spokojnosť. "Sezóna bola náročná a dlhá. Sme radi, že dievčatá šampionát zvládli fyzicky. Veľmi dobré výsledky dosiahli obe duá. Sú to nové dvojice, ktoré ešte nemajú toľko skúseností z takýchto vrcholných podujatí. Trochu lepšie umiestnenie sme čakali v tímovej súťaži aj v kombinovaných zostavách. Počítali sme s tým, že dievčatá dostanú od rozhodkýň vyššie známky," povedala pre TASR Szauder.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.