Marek Hamšík sa teší po strelení gólu Foto: TASR/AP
Futbalista SSC Neapol Slovák Marek Hamšík sa teší po strelení víťazného gólu proti Turínu vo svojom 300. zápase v najvyššej talianskej súťaži v Neapole 6. januára 2016. Foto: TASR/AP

Inter vyhrali v Empoli a poistil si vedenie v tabuľke.

Rím 6. januára (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík nastúpil v stredu na svoj 300. zápas v najvyššej talianskej súťaži a jubilejný štart okorenil víťazným gólom, vďaka ktorému jeho SSC Neapol zdolal FC Turín 2:1.

Hamšík rozhodol duel 18. kola Serie A presným zásahom v 41. minúte, keď prekonal strelou z ostrého uhla hosťujúceho brankára Danieleho Padelliho. V 88. minúte mu fanúšikovia pri striedaní aplaudovali. Aj vďaka špílmachrovi slovenskej reprezentácie si SSC udržal tretiu priečku v tabuľke, pričom na vedúci Inter Miláno stráca len jeden bod.

Triumf Fiorentiny na ihrisku Palerma 3:1 režíroval dvojgólový Josip Iličič. Slovinský stredopoliar zaznamenal oba presné zásahy v prvom polčase. Domáci stihli už len skorigovať, v 77. minúte sa presadil Alberto Gilardino. Posledné slovo mali hostia, keď skóre v nadstavenom čase uzavrel Jakub Blaszczykowski.

Milánske AC nestačilo na domácom trávniku na Bolognu a prehralo 0:1. Jediným úspešným strelcom bol hosťujúci Emanuele Giaccherini, ktorý desať minút pred záverečným hvizdom zakončil rýchlu akciu FC. V drese Milána sa v druhom polčase dostal na ihrisko aj slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý v 83. minúte vystriedal Riccarda Montoliva a o sedem minút neskôr inkasoval žltú kartu.

Šesť gólov videli diváci na Štadióne Marc'Antonia Bentegodiho vo Verone, kde domáce Chievo hostilo rímske AS. Konečnú remízu 3:3 zariadil v 86. minúte domáci Simone Pepe. Slovenský reprezentačný obranca Norbert Gyömbér hral za hostí od 80. minúty, keď na ihrisku vystriedal strelca prvého gólu Rimanov Sadiqa Umara.

Darilo sa turínskemu Juventusu, ktorý si bez problémov poradil s Hellasom Verona 3:0.

Milánsky Inter nezaváhal na ihrisku Empoli a po výhre 1:0 si poistil vedenie v súťaži. Jediný presný zásah duelu zaznamenal po prihrávke od Ivana Perišiča útočník Mauro Icardi, ktorý skóroval v nadstavenom čase prvého polčasu.

Serie A - 18. kolo:

SSC Neapol - FC Turín 2:1 (2:1)
16. Insigne, 41. HAMŠÍK - 33. Quagliarella (z 11 m)
/M. Hamšík (Neapol) hral do 88. min./

Udinese Calcio - Atalanta Bergamo 2:1 (2:0)

/N. Gyömbér (AS) hral od 80. min./

Juventus Turín - Hellas Verona 3:0 (2:0)

.

Na snímke vpravo japonský útočník Milána Keisuke Honda, vľavo hráč Bologne Adam Masina v zápase 18. kola talianskej futbalovej Serie A AC Miláno - Bologna FC v stredu 6. januára 2016.

Futbalista Juventusu sa tešia po výhre v zápase 18. kola talianskej Serie A Juventus Turín - Hellas Verona v Turíne 6. januára 2016.

Futbalista Juventusu Stefano Sturaro zasahuje kopačkou hráča Verony Samuela Souprayena v zápase 18. kola talianskej Serie A Juventus Turín - Hellas Verona v Turíne 6. januára 2016.

Na snímke vpravo hráč Verony Valter Birsa, vľavo hráč AS Rím Antonio Rudiger v zápase 18. kola talianskej futbalovej Serie A Chievo Verona - AS Rím v stredu 6. januára 2016.