Na snímke brankár Braden Holtby a Jakub Voráček. Foto: TASR/AP

Na ľade lídra Východnej konferencie Washingtonu 4:3 rozhodol o triumfe Philadelphie po 38 sekundách predĺženia český útočník Jakub Voráček.

New York 28. januára (TASR) - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok nad Torontom 1:0. O jediný gól duelu sa postaral už v piatej minúte v presilovke kanonier "bleskov" Steven Stamkos. Pre Maple Leafs to bola štvrtá prehra v rade.

Skvelým výkonom sa blysol mladý ruský brankár Andrej Vasilevskij, ktorý nepustil za svoj chrbát ani jednu z 30 striel. Na vlastné oči videli jeho hviezdne vystúpenie aj rodičia, ktorí pricestovali do USA podporiť syna. "Bol to ich prvý zápas NHL a mne sa v ňom darilo. Ukázal som im, že môžem hrať v tejto súťaži. Čisté konto je pre brankára vždy milým bonusom, ale najdôležitejšie je víťazstvo," povedal 21-ročný rodák z Ťumeňu. Na súpiske Toronta chýbal slovenský zadák Martin Marinčin, ktorý figuroval iba medzi zdravými náhradníkmi.

O triumfe Philadelphie na ľade lídra Východnej konferencie Washingtonu 4:3 rozhodol po 38 sekundách predĺženia český útočník Jakub Voráček, ktorý sa predtým presadil aj v riadnom hracom čase a s dvoma presnými zásahmi ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Ďalšou oporou Flyers bol jeho krajan medzi žrďami Michal Neuvirth, ktorý zneškodnil 27 striel a prispel k ukončeniu trojzápasovej šnúry prehier. "Je to skvelý pocit. Od začiatku sme sa do súpera pustili s vervou. Boli sme na domácich výborne pripravení. Dnešné víťazstvo je dielom celého kolektívu," povedal Neuvirth. Caps prehrali doma prvýkrát od 19. novembra.

Hráči Los Angeles zasypali brankára Colorada 38 strelami, ale k bodovému zisku im to nestačilo. Hostia boli vysoko efektívni, keď z ich 19 pokusov sa až štyri skončili gólmi a tak si z ľadu kalifornského tímu odvážajú výhru 4:3. Colorado prehrávalo 0:2 i 2:3, dokázalo však otočiť nepriaznivý vývoj. Dvomi gólmi sa pod triumf Avalanche podpísal Gabriel Landeskog, víťaznú "trefu" zariadil v 51. minúte Nathan MacKinnon. V drese LA sa bodovo nepresadil slovenský krídelník Marián Gáborík. Na ľade strávil 16:10 min, pripísal si tri strely a mínusku.

Nashville si poradil na štadióne Calgary 2:1 a zaznamenal štvrté víťazstvo v sérii.

výsledky:

TAMPA BAY LIGHTNING - TORONTO MAPLE LEAFS 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól:
5. Stamkos (Stralman, Filppula). Brankári: Vasilevskij - Bernier, strely na bránku: 29:30, 19.092 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - PHILADELPHIA FLYERS 3:4 pp (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
28. Burakovsky (Schmidt), 29. Bäckström (Oshie, Alzner), 44. Burakovsky (Kuznecov) - 5. Schenn (Simmonds, Gostisbehere), 12. White, 38. Voráček (Giroux), 61. Voráček (Gostisbehere, Giroux). Brankári: Holtby - Neuvirth, strely na bránku: 30:32, 18.506 divákov.

CALGARY FLAMES - NASHVILLE PREDATORS 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
46. Giordano (Gaudreau, Brodie) - 7. Ribeiro (Smith, Ekholm), 38. Weber (Josi, Johansen). Brankári: Rämö - Hutton, strely na bránku: 27:24, 19.289 divákov.

LOS ANGELES KINGS - COLORADO AVALANCHE 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
10. Doughty (Kopitar, Muzzin), 19. Lewis (Lecavalier, King), 36. King (Nolan, Carter) - 21. Duchene (Mitchell), 28. Landeskog (Comeau, Söderberg), 48. Landeskog (Barrie, Duchene), 51. MacKinnon (Grigorenko, Söderberg). Brankári: Quick - Pickard, strely na bránku: 38:19, 18.230 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 16:10 0 0 0 -1 3 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/