Prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša (vľavo) odovzdáva pohárovú trofej kapitánovi Tatrana Prešov Radovanovi Pekárovi po víťazstve vo finále Slovenského pohára v hádzanej mužov nad MŠK Považská Bystrica (35:25) v Považskej Bystrici 2. februára 2017. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Okrem cennej trofeje získal Prešov aj finančnú prémiu 1200 eur.

Považská Bystrica 2. februára (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov sa jedenástykrát za sebou stali víťazmi Slovenského pohára. Vo štvrtkovej finálovej odvete triumfovali na palubovke MŠK Považská Bystrica 35:25 a keďže dominovali aj v prvom dueli na domácej pôde (40:30), suverénne si pripísali už 21. pohárový úspech v klubovej histórii. Považská Bystrica má naďalej na konte dva triumfy v SP z rokov 2001 a 2006. Okrem cennej trofeje získal Prešov aj finančnú prémiu 1200 eur.

Domáci síce odštartovali odvetu úvodnými dvoma gólmi a v 5. minúte po zásahu Valla viedli 4:2, potom už však diktoval tempo Prešov. Trojgólovou šnúrou otočil skóre vo svoj prospech a od polovice prvého polčasu postupne zvyšoval svoj náskok. Tatran najmä zásluhou strelecky disponovaných Rábeka a Hrstku viedol v 22. minúte už 15:9 a až v závere úvodného dejstva domáci skorigovali na rozdiel dvoch gólov. Prešov po zmene strán dominoval. Rábek štvrťhodinu pred koncom upravil na 27:21 pre svoj tím a po presnej strele Čípa to bolo v 50. minúte už 31:22. Tatran napokon v oboch finálových dueloch dosiahol jasné desaťgólové víťazstvá.

Slovenský pohár - odveta finále:

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 25:35 (15:17)

Zostava a góly Považskej Bystrice: Motlík, Biel, Dobroň - Pupík 4, Vallo 6/1, Š. Macháč 7, Chudoba 5, Jurák 1, Tumidalský, M. Kozák 1, Cifra 1, Strelec, M. Macháč, Hároník, Kardoš, Bystrický

Zostava a góly Prešova: Čupryna, Bražnyk - L. Urban 2, Rábek 10, Hrstka 8/2, Krok 2, Sadovyj 4, Pekár, Páleš 1, M. Šárpataky, Humeňanský 1, Číp 4, Peskov, Vučko 2, Jankovič 1, Carapkin

Rozhodovali: Mandák, Rudinský, vylúčenia: 3:4, 7m hody: 4/1 – 2/2, 300 divákov.

/prvý zápas 30:40, víťazom SP 2016/2017 sa stal Prešov/

hlasy po zápase:

Rastislav Trtík, tréner Tatrana Prešov: "Máme radosť z pohárovej trofeje, je to pre nás splnený cieľ. Zdolať Považskú Bystricu znova o desať gólov nie je zlé, chlapci mali chuť hrať a na našej hre to bolo vidieť. Každý hráč má na tom svoj podiel a som rád, že sme ukázali formu. Je to ďalší výsledok koncepčnej práce prešovského klubu. Jednu súťaž máme za sebou a trochu sa nám uľaví, pretože program nebude tak nahustený."

Václav Straka, tréner MŠK P. Bystrica: "Tatran si trofej zaslúži, bol jednoducho lepší v oboch stretnutiach. Pre nás je úspech už účasť vo finále a vážime si to. O víťazovi sa rozhodlo už v prvom zápase, v odvete sme sa snažili zahrať lepšie, ale v druhom polčase sa opäť prejavila kvalita súpera."