< sekcia Šport

FED CUP: Slovenky remizujú s Bieloruskom, vyrovnala Kužmová

Na snímke slovenská tenistka Viktória Kužmová oslavuje víťazstvo v zápase dvojhry nad Bieloruskou Aleksandou Sasnovičovou v barážovom stretnutí o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie Bielorusko - Slovensko v tenise žien v bieloruskom Minsku 22. apríla 2018. Foto: TASR/Pavel Neubauer

V záverečnom singli sa mali v aréne Čižovka predstaviť Aleksandra Sasnovičová a Viktória Kužmová.

Minsk 22. apríla (TASR) - Slovenské tenistky hrajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 2:2. O vyrovnávajúci bod pre družstvo kapitána Mateja Liptáka sa na harde v Minsku zaslúžila Viktória Kužmová, ktorá v súboji tímových dvojok zvíťazila nad Aleksandrou Sasnovičovou 6:1, 7:6 (3). O víťazovi duelu v aréne Čižovka tak rozhodne až záverečná štvorhra, v ktorej nastúpili Kužmová s Annou Karolínou Schmiedlovou proti páru Vera Lapková, Lidia Morozovová.

Kužmová hrala v prvom sete zápasu so Sasnovičovou rovnako ako v sobotňajšom stretnutí proti Arine Sobolenkovej ako z partesu. Výborne podávala, bola agresívna na returne. Pri dlhších výmenách dokázala súperku rozbehať a získať fiftín winnerom tesne k základnej čiare. Sasnovičová za stavu 0:5 odvrátila setbal, no Kužmová následne pri vlastnom servise spečatila zisk úvodného dejstva.

V druhom sete Bieloruska zlepšila percento prvého podania a držala s Kužmovou krok. Za stavu 3:2 sa dostala k brejkbalu, no talentovaná Slovenka ho odvrátila víťazným bekhendom po čiare. Za stavu 4:5 Kužmová otočila z 15:30 a v ďalšom geme sa dostala k brejkbalu. Nevyužila ho však a tak na rad prišiel tajbrejk. V ňom si Kužmová vybudovala náskok 5:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

"Bolo to veľmi ťažké, súperka mala iný štýl než v sobotu. Zvládla som dôležité momenty, takže som rada. Tlačila som sa do kurtu, snažila som sa dobre podávať a tlačiť sa cez forhend, pretože ten mala súperka slabší. Vo štvorhre sa pokúsime podať čo najlepší výkon a zvíťaziť," povedala Kužmová pre RTVS.

Sasnovičová zložila súperke kompliment. "Kužmová hrala výborne. V prvom sete jej vyšlo prakticky všetko, na čo siahla, dokázala zzhrať víťazný úder z každej pozície. V druhom dejstve som sa zlepšila, no Viktória zvládla rozhodujúce momenty a zaslúžene zvíťazila."

Baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:

Bielorusko - SLOVENSKO 2:2


Aleksandra Sasnovičová - Jana Čepelová 7:6 (6), 7:5
Arina Sobolenková - Viktória Kužmová 2:6, 6:2, 6:7 (5)
Sobolenková - Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:4
Sasnovičová - Kužmová 1:6, 6:7 (3)


vyslaný redaktor TASR la