Kližan v Rotterdame titul neobháji: Vo štvrťfinále ho vyradil Berdych

Slovenský tenista Martin Kližan. Foto: TASR/AP

Slovenský tenista tak ani vo štvrtom vzájomnom dueli nenašiel recept na trinásteho hráča svetového rebríčka ATP.

Rotterdam 17. februára (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan neuspel vo štvrťfinále dvojhry na halovom turnaji ATP v holandskom Rotterdame. Obhajca trofeje prehral so štvrtým nasadeným Čechom Tomášom Berdychom za 59 minút hladko v dvoch setoch 3:6, 3:6. Ani vo štvrtom vzájomnom dueli nenašiel recept na trinásteho hráča svetového rebríčka ATP.

V prvom sete držal so súperom krok do stavu 3:3. Ďalšie tri gemy sa stali korisťou Berdycha, ktorý výborne podával a vďaka väčšej variabilite mal navrch aj vo výmenách. V druhom dejstve si rodák z Valašského Meziříči po rýchlom brejku vybudoval náskok 4:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Berdych si v semifinále zahrá proti Francúzovi Jo-Wilfriedovi Tsongovi, ktorý vyradil najvyššie nasadeného Marina Čiliča z Chorvátska v dvoch setoch 7:6 (8) a 7:6 (5).