< sekcia Šport

FED CUP: Kužmová so Šramkovou si už vyskúšali hard v Minsku

Slovenská tenistka Rebecca Šramková. Foto: TASR/AP

V utorok pred polnocou miestneho času mali prileteť do Minska ďalšie dve slovenské hráčky - víťazka antukového turnaja WTA v kolumbijskej Bogote Anna Karolína Schmiedlová a Jana Čepelová.

Minsk 17. apríla (TASR) - Slovenské tenistky Viktória Kužmová s Rebeccou Šramkovou si už vyskúšali tvrdý povrch Rebound Ace v bieloruskom Minsku. V dejisku víkendovej fedcupovej baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie trénovali pod vedením kapitána tímu Mateja Liptáka.

Povrch v aréne Čižovka s kapacitou 8000 divákov je položený na palubovke. "Lopty majú nízky odskok, hráčky si musia zvyknúť. Hala slúži bežne hokejistom, zostali v nej mantinely, ale sú prekryté. Všetko je dobre pripravené, máme príjemný hotel, v ktorom organizátori pripravujú na štvrtok banket," referoval pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu vedúci výpravy Ľubomír Páleník, na ktorého bieloruská metropola spravila dojem.

"Minsk je pekné, čisté, zelené mesto. So skvelými športoviskami. V susedstve nášho hotela je krytý futbalový štadión, blízko je jazero, počasie je príjemné," dodal pre stz.sk. V utorok pred polnocou miestneho času mali prileteť do Minska ďalšie dve slovenské hráčky - víťazka antukového turnaja WTA v kolumbijskej Bogote Anna Karolína Schmiedlová a Jana Čepelová.

Bielorusky trénujú už v kompletnom zložení. Arina Sobolenková, Aleksandra Sasnovičová a Vera Lapková štartovali minulý týždeň na antuke v Lugane, teraz sa adaptujú na hard. Sobolenková bola vo Švajčiarsku vo finále dvojhry i štvorhry spoločne s Lapkovou, ktorá sa v singli dostala do semifinále.