Kovalík otočil duel s Gombosom,zahrá si v hlavnej súťaži Roland Garros

Jozef Kovalík, archívna snímka. Foto: TASR

Zaujímavosťou je, že predchádzajúcich šesť duelov sa stalo korisťou jeho súpera.

Paríž 26. mája (TASR) - Slovenský tenista Jozef Kovalík sa prvýkrát v kariére prebojoval do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Vo finále kvalifikácie prehrával s piatym nasadeným krajanom Norbertom Gombosom 1:6, 0:3, no podarilo sa mu otočiť nepriaznivý vývoj. Druhý set vyhral 6:4 a tretí 6:3. V 1. kole nastúpi proti tretiemu nasadenému Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi - šampiónovi z roku 2015. Slovensko bude mať v mužskom singli na parížskej antuke dvojnásobné zastúpenie. Martin Kližan sa vďaka postaveniu vo svetovom rebríčku ATP dostal priamo do hlavného pavúka.

Gombos v úvode zápasu proti Kovalíkovi potvrdzoval úlohu papierového favorita. Finalista minulotýždňového challengeru v nemeckom Heilbronne v prvom sete trikrát zobral súperovi podanie a suverénne si vyhrával svoj servis. Na začiatku druhého dejstva sa po rýchlom brejku ujal vedenia 3:0, Kovalík však nezložil zbrane, vyrovnal na 3:3 a v koncovke setu slávil úspech. V treťom sete trikrát prelomil podanie Gombosa a po prvý raz v kariére ho zdolal. Predchádzajúcich šesť duelov sa stalo korisťou rodáka z Galanty.