Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda

Tenis: Sock uspel vo finále turnaja ATP v Paríži

Americký tenista Jack Sock, archívna snímka Foto: TASR/AP

Zdolal srbského hráča Filipa Krajinoviča.

Paríž 5. novembra (TASR) - Americký tenista Jack Sock zvíťazil vo finále dvojhry na turnaji ATP v Paríži. V nedeľu si v súboji o trofej poradil s nenasadeným srbským hráčom Filipom Krajinovičom po boji v troch setoch 5:7, 6:4 a 6:1.

Sock si tak vybojoval účasť na koncoročnom Turnaji majstrov ATP v Londýne. Pre 25-ročného Američana je to štvrtý titul vo dvojhre na profiokruhu v kariére, tretí v tejto sezóne. Srbský kvalifikant síce vyhral prvý set 7:5, potom však už duel patril jeho súperovi. Ten je prvým Američanom od roku 1999, ktorý vyhral Masters v Paríži, vtedy sa to podarilo Andremu Agassimu. Sock je tiež prvým tenistom z USA od roku 2010, ktorý vyhral turnaj Masters, vtedy to dokázal v Miami Andy Roddick.

V Londýne sa na ATP Finals okrem Socka predstavia aj Rafael Nadal, Roger Federer, Alexander Zverev, Dominic Thiem, Marin Čilič, Grigor Dimitrov a David Goffin.