< sekcia Šport

Tento boxerský súboj je druhým najlukratívnejším súbojom histórie

Ilustračná fotografia. Foto: TASR/AP

Podľa spoločností Showtime a UFC, ktoré prenos vysielali spoločne, si v Spojených štátoch amerických zakúpilo domáce vysielacie práva pay-per-view 4,3 milióna ľudí.

Las Vegas 16. decembra (TASR) - Augustový súboj Floyda Mayweathera s Conorom McGregorom je už aj oficiálne druhé najlukratívnejšie profesionálne boxerské stretnutie histórie. Spoločnosti Showtime a UFC, ktoré prenos vysielali spoločne, zverejnili konečné čísla. Podľa nich si v Spojených štátoch amerických zakúpilo domáce vysielacie práva pay-per-view (PPV) 4,3 milióna ľudí.

Nezdolaný šampión v profesionálnom boxe Floyd Mayweather Jr. (vľavo) a jeden z najlepších MMA bojovníkov súčasnosti Conor McGregor počas váženia pred ostrosledovaným súbojom v Las Vegas.
Foto: TASR/AP


Mayweather zvíťazil v desiatom kole technickým knokautom a deklaroval ukončenie kariéry. Na prvom mieste kraľuje jeho duel s Mannym Pacquiaom z roku 2015 (4,6 milióna kusov PPV). Američan drží aj tretiu priečku, na ktorej figuruje jeho zápas proti Oscarovi De La Hoyovi ešte z roku 2007. Štyridsiatnik najnovšie vyhlásil, že by mohol debutovať v sérii zmiešaných bojových umení UFC. Za troj alebo štvorzápasový kontrakt by podľa vlastných slov, ktoré priniesol portál fighthype.com, zinkasoval miliardu amerických dolárov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.