Tinkoff so Saganom obsadil v časovke družstiev štvrté miesto

TASR, 9. marca 2016 16:21

Modrý dres pre vedúceho pretekára priebežneho poradia si obliekol Talian Daniel Oss, ktorý ako prvý z tímu BMC preťal cieľovú pásku.

Na snímke slovenský reprezentant v cyklistike Peter Sagan počas tlačovej konferencie pri príležitosti prezentácie nového projektu CyS Peter Sagan Akadémia 29. februára 2016 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Lido di Camaiore 9. marca (TASR) - Tím Tinkoff v zostave aj so slovenským cyklistom Petrom Saganom obsadil v stredajšej úvodnej časovke družstiev na pretekoch Tirreno-Adriatico štvrté miesto. Zvíťazili špecialisti na túto disciplínu z BMC Racing, ktorí vedení Američanom Tejayom van Garderenom na 22,7 km dlhej tratí v okolí prístavného mesta Lido di Camaiore v severnom Taliansku dosiahli čas 23:55 min.

Druhé miesto s dvojsekundovým mankom obsadila stajňa Etixx - Quick-Step, tretie bolo prekvapujúco zoskupenie FDJ (+9). Vstup do pretekov nevyšiel Kolumbijčanovi Rigobertovi Uranovi, ktorý ako jeden z hlavných favoritov na celkový triumf obsadil so svojimi kolegami z Cannondale posledné 23. miesto s takmer dvojminútovou stratou na víťazov.

Modrý dres pre vedúceho pretekára priebežneho poradia si obliekol Talian Daniel Oss, ktorý ako prvý z tímu BMC preťal cieľovú pásku. Vo štvrtok je na programe 2. etapa z Lida do Pomarance, ktorá meria 207 km.