Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Traja futbalisti Malty čelia obvineniu z ovplyvnenia výsledku zápasu

Futbalová lopta Tango 12 - oficiálna lopta futbalových majstrovstiev Európy 2012. Foto: TASR/AP

Ide výsledok kvalifikačného stretnutia EURO 2008 medzi Nórskom a Maltou, v ktorom domáci tím strelil tri góly v posledných osemnástich minútach.

Valletta 22. júla (TASR) - Traja maltskí futbalisti čelia obvineniu z ovplyvnenia výsledku kvalifikačného stretnutia EURO 2008. Európska futbalová únia prešetruje zápas medzi Nórskom a Maltou (4:0) v ktorom domáci tím strelil tri góly v posledných osemnástich minútach.

Disciplinárna komisia UEFA vynesie verdikt 17. augusta. Podľa šéfa národného zväzu Darmanina Demaja bude mať trio nemenovaných hráčov možnosť brániť sa. Šéf chorvátskeho stávkarského syndikátu Marijo Cvrtak vypovedal minulý rok pred súdom v Nemecku, že sa pred zápasom stretol s trojicou maltských hráčov pri hoteli v metropole Nórska Osle.