Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Traktor Čeľabinsk nestačil na Červenú hviezdu Kchun-lun

Na archívnej snímke brankár Július Hudáček. Foto: TASR - Pavel Neubauer

O víťazstve Spartaka Moskva v bránke s Júliusom Hudáčkom rozhodli až samostatné nájazdy. V nich slovenský brankár úspešne zlikvidoval strely Dmitrija Archipova a Roberta Roséna.

Moskva 30. decembra (TASR) – V nedeľnom zápase KHL zvíťazili hokejisti Červenej hviezdy Kchun-lun na ľade Čeľabinska 2:0. O prvý gól čínskeho účastníka súťaže sa postaral delovkou fínsky obranca Ville Lajunen a minútu pred koncom stanovil konečný výsledok do prázdnej bránky švédsky krídelník Patrik Lundh.

V ďalšom stretnutí zvíťazil tretí tím Východnej konferencie Ak Bars Kazaň nad jedenástym Nižnekamskom tesne 1:0.

O víťazstve Spartaka Moskva v bránke s Júliusom Hudáčkom na ľade HK Soči 2:1 rozhodli až samostatné nájazdy. V nich slovenský brankár úspešne zlikvidoval strely Dmitrija Archipova a Roberta Roséna, zo štyroch pokusov inkasoval iba dvakrát. V druhej sérii rozstrelu ho prekonal krajan v drese Soči Martin Bakoš. Hudáček si predtým v riadnom hracom čase a predĺžení pripísal 22 úspešných zákrokov.

KHL - nedeľa:

Ak Bars Kazaň – Neftechimik Nižnekamsk 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 46. Potapov

Traktor Čeľabinsk – Červená hviezda Kchun-lun 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 38. Lajunen, 59. Lundh

HK Soči – Spartak Moskva 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Archipov – 30. Fjodorov, rozh. nájazd Hanzl

/J. HUDÁČEK (Spartak) zneškodnil v riadnom čase a predĺžení 22 z 23 striel, v nájazdoch inkasoval dva góly zo 4 striel/

Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Minsk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 16. Tereščenko, 22. Kogaľov, 41. A. Kosticyn

Avangard Omsk – Barys Astana 4:3 pp a sn (0:2, 0:1, 3:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 51. Jemelin, 57. Petrov, 59. Medvedev, rozh. nájazd Michejev – 17. a 19. Ševčenko, 28. Petersson

CSKA Moskva – Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 40. Šalunov, 55. Hansen – 30. Varnakov

Dinamo Riga – Dinamo Moskva 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)

Góly: 5. Džerinš, 16. Ališauskas, 35. Maione, 38. Gillies, 48. Videll – 6. Šipačov, 7. Karlin, 52. Tarasov, 53. Kagarlickij