< sekcia Šport

Tréner Valerengy Deila splnil sľub: S hráčmi oslavoval nahý

Na archívnej snímke Ronny Deila. Foto: TASR/AP

Na hráčov tímu mal prísľub trénera priaznivý účinok. Vďaka šiestim bodom sa v tabuľke nórskej najvyššej súťaže vyšplhali zo zóny zostupu na desiate miesto.

Oslo 13. októbra (TASR) - Tréner futbalistov Valerenga IF Ronny Deila v snahe motivovať svojich zverencov použil naozaj netradičnú metódu. Sľúbil im, že ak zvíťazia, bude s nimi oslavovať úplne nahý. Informáciu priniesla agentúra DPA."Mnohí ľudia ma teraz budú vnímať ako naháča," uviedol Deila pre nórsky denník VG a dodal: "Myslel som to však s úplnou vážnosťou." Na hráčov tímu to malo priaznivý účinok. Vyhrali totiž domáci zápas proti Brann Bergen 2:1 a o dva týždne aj nad Haugesundom 3:0. Vďaka šiestim bodom sa v tabuľke nórskej najvyššej súťaže vyšplhali zo zóny zostupu na desiate miesto.

Napriek tomuto úspechu sa však Deila nemieni ďalej ukazovať nahý, pretože by to už nemalo potrebný prekvapivý efekt. A netúžia po tom už ani hráči. "Nikto nebol sklamaný z toho, že to už potom tréner neurobil," povedal kapitán mužstva Christian Grindheim.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.