Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Na snímke fanúšikovia Winnipeg Jets oslavujú gól v prvej tretine tretieho zápasu štvrťfinále proti Anaheim Ducks v pondelok 20. apríla 2015 vo Winnipegu. Foto: TASR/AP

Minnesota Wild zdolala St. Louis Blues 3:0.

New York 21. apríla (TASR) - Hokejisti Anaheimu Ducks sú krok od postupu do semifinále play off Západnej konferencie zámorskej NHL. V noci na utorok triumfovali na ľade Winnipegu Jets 5:4 po predĺžení a v sérii vedú už 3:0.

Tretí duel série mal podobný scenár ako prvé dva. Winnipeg viedol po dvoch tretinách, ale náskok neudržal a napokon ťahal za kratší koniec. Na rozdiel od predchádzajúcich stretnutí tentoraz Anaheim potreboval na triumf aj nadstavený čas. Jets otvorili skóre v 10. minúte zásluhou Leeho Stempniaka, potom viedli 3:2 i 4:3, ale opäť to nestačilo. Duel poslal do predĺženia 134 sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času Ryan Kesler, ktorý využil krížnu prihrávku od Jakoba Silfverberga a strelou z prvej prekonal Ondřeja Pavelca, ktorý mal v tom čase zakrytý výhľad. V šiestej minúte predĺženia rozhodol o triumfe hostí Rickard Rakell. Švédsky útočník strelil svoj prvý gól v play off, keď tečoval strelu Francoisa Beauchemina od modrej čiary.

"Naše obraty v zápasoch hovoria o veľkej mentálnej sile tímu. Veríme si a bojujeme až do konca, žiadny zápas nie je pre nás stratený. Myslím, že to je tá správna cesta, ako uspieť v play off," povedal po zápase Kesler. Anaheim môže rozhodnúť o postupe do ďalších bojov v stredu, štvrtý duel sa hrá opäť na ľade Winnipegu.

Z víťazstva sa v pondelok tešil aj New York Rangers, ktorý si v treťom zápase štvrťfinále Východnej konferencie poradil s Pittsburghom 2:1 a rovnakým pomerom vedie aj na zápasy. Rovnako ako v prvých dvoch zápasoch série, "jazdci" aj tentoraz strelili prvý gól. Keith Yandle presnou prihrávkou z vlastného pásma vysunul Carla Hagelina a ten v samostatnom nájazde prestrelil Marca-Andreho Fleuryho, ktorému puk prešiel pomedzi nohy. Vzápätí mohol vyrovnať domáci kapitán Sidney Crosby, ale zoči-voči Henrikovi Lundqvistovi nastrelil iba pravú žŕdku newyorskej bránky. Rangers zvýšili na 2:0 v polovici stretnutia, keď po šikovnom nahodení puku na zadný mantinel v podaní Marca Staala prekonal prekvapeného Fleuryho Chris Kreider. Penguins v záverečnej tretine vrhli všetky sily do útoku, na Lundqvista vyslali 12 striel, ale výsledkom ich snahy bol iba presný zásah Patrica Hornqvista. "Videli ste sami, že náš výkon v treťom dejstve bol v porovnaní s prvými dvoma tretinami odlišný. Musíme nájsť spôsob, ako hrať s rovnakým nasadením a odhodlaním po celý zápas," hodnotil duel Crosby.

Minnesota zdolala St. Louis 3:0 a ujala sa vedenia v sérii 2:1 na zápasy. Wild v defenzíve podržal brankár Devan Dubnyk, ktorý zlikvidoval všetkých 17 streleckých pokusov hosťujúcich hráčov a zaznamenal prvé čisté konto v play off kariére. V ofenzíve sa domáci mohli spoľahnúť na prvý útok Zach Parise, Jason Pominville, Mikael Granlund. Trio sa postaralo o dva góly v druhej tretine, tretí presný zásah pridal do prázdnej bránky pri hre hostí bez gólmana Nino Niederreiter. "Nebol som spokojný s tým, ako naša formácia hrala v prvých dvoch zápasoch v St. Louis. Všetci traja sme vedeli, že máme na viac a myslím, že dnes bola naša snaha vidieť," povedal po zápase Parise.

1. kolo play off NHL

tretí zápas štvrťfinále Východnej konferencie

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 1:2

Góly: 54. Hornqvist (Crosby, Cole) - 9. Hagelin (Yandle, Girardi), 32. Kreider (Staal, Girardi). Brankári: Fleury - Lundqvist, strely na bránku: 24:26, 18.645 divákov

Zdroj: nhl.com

/na zápasy 1:2/

tretie zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

Minnesota Wild - St. Louis Blues 3:0

Góly: 35. Pominville (Parise, Granlund), 37. Parise (Pominville, Granlund), 58. Niederreiter. Brankári: Dubnyk - Allen, strely na bránku: 24:17, 19.165 divákov

/na zápasy 2:1/

Winnipeg Jets - Anaheim Ducks 4:5 pp

Góly: 10. Stempniak (Lowry, Trouba), 27. Myers, 30. Wheeler (Stafford, Enström), 39. Little - 20. Fowler (Cogliano, Silfverberg), 24. Perry (Lindholm, Beauchemin), 37. Silfverberg (Kesler), 58. Kesler (Silfverberg, Cogliano), 66. Rakell (Beauchemin, Cogliano). Brankári: Pavelec - Andersen, strely na bránku: 35:31, 15.016 divákov