Triatlonista T. Kubek vybojoval na MS pre Slovensko striebro

Tomáš Kubek/Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Výborne si počíňal aj Tomáš Jurkovič, ktorý v kategórii elite obsadil 6. miesto.

Haag 13. júla (TASR) - Slovenský triatlonový reprezentant Tomáš Kubek získal v sobotu v holandskom Haagu na majstrovstvách sveta v krose striebornú medailu.

"Jurkovič z bicykla prišiel na 4. mieste a 5. miesto stratil asi 700 m pred cieľom. Vynikajúco a skvelo zajazdil Tomáš Kubek. Získal striebro, z ktorého sme však boli smutní. O zlato totiž prišiel až asi 200 metrov pred cieľom. O to viac mrzí pád v 1. kole a padnutá reťaz," informoval portál www.triathlon.sk.

Ďalší slovenský reprezentant Jozef Tomašovič skončil v poli porazených.

výsledky:
muži do 23 rokov: 1. Cornelis Scheltinga (Hol.) 2:09:28, 2. Tomáš KUBEK (SR) 2:09:50, 3. Jarrich Van Woersem (Hol.) 2:10:09
muži - Elite: 1. Conrad Stolz (JAR) 2:01:38, 2. Ruben Ruzafa (Šp.) 2:01:52, 3. Brice Daubord (Fr.) 2:02:37, 4. Kris Coddens (Bel.) 2:03:04, 5. Gonzalo Raul Tellechea (Arg.) 2:03:15, 6. Tomáš JURKOVIČ (SR) 2:03:30.

ženy - Elite: 1. Helena Erbenová (ČR) 2:22:11, 2. Lesley Patersonová (V. Brit.) 2:27:25, 3. Chantell Widneyová (Kan.) 2:30:43.