Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Triatlonista Varga skončil na ME v Lisabone dvanásty

Richard Varga Foto: TASR - Pavel Neubauer

Varga, ktorý v Lisabone obhajoval štvrté miesto z vlaňajšieho šampionátu v Ženeve, mal tradične silnú plaveckú trať (1500 m).

Lisabon 28. mája (TASR) - Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil v sobotňajších pretekoch elite mužov na ME v Lisabone dvanáste miesto. Titul kontinentálneho šampióna si vybojoval Španiel Javier Gomez Noya, ktorý zvíťazil časom 1:49:29 h. Striebro získal Rus Dmitrij Poľanskij, tretí bol Švajčiar Andrea Salvisberg.

Varga, ktorý v Lisabone obhajoval štvrté miesto z vlaňajšieho šampionátu v Ženeve, mal tradične silnú plaveckú trať (1500 m). V cyklistickej časti, ktorá obsahovala osem mestských okruhov, figuroval v 13-člennej vedúcej skupine. Tá si pred prenasledovateľmi postupne vybudovala viac ako minútový náskok. Do záverečnej časti vybiehal už istý účastník OH 2016 v Rio de Janeiro z tretieho miesta, ale sľubnú pozíciu neudržal. V bežeckej časti stratil kontakt s najlepšími a napokon finišoval na dvanástom mieste. I tak ide o jeho druhé najlepšie umiestnenie na kontinentálnom šampionáte v kariére.

Medzi ženami obsadila Slovenka Romana Gajdošová 26. priečku s viac ako dvanásťminútovou stratou na víťaznú Indiu Leeovú z Veľkej Británie. Matúš Verbovský skončil v kategórii juniorov na 37. priečke, na kontinentálneho šampióna Španiela Javiea Llucha Pereza stratil 3:26 min.

ME v Lisabone - výsledky
elite mužov:
1. Javier Gomez Noya (Šp.) 1:49:30 h, 2. Dmitrj Poľanskij (Rus.) +39, 3. Andrea Salvisberg (Švajč.) +1:02,... 12. Richard VARGA (SR) +1:42

elite žien: 1. India Leeová (V.Brit.) 2:04:03 h., 2. Julija Jelistratovová (Ukr.) 2:04:19, 3. Zsófia Kovácová (Maď.) 2:04:24 ... 26. Romana GAJDOŠOVÁ (SR) 2:16:45

juniori: 1. Javier Lluch Perez (Šp.) 58:03 min., 2. Samuel Dickinson (V.Brit.) +1 s., 3. Emil Deleuran Hansen (Dán.) +5 ... 37. Matúš VERBOVSKÝ (SR) +3:26

juniorky: 1. Cassandre Beaugrandová (Fr.) 1:02:42 h., 2. Lisa Tertschová (Nem.) +8 s., 3. Lena Meissnerová (Nem,) +32