Pondelok 3. jún 2024Meniny má Karolína

Triatlonistka I.Kuriačková získala na ME v Španielsku bronzovú medailu

Ivana Kuriačková Foto: TASR/MTI

Členka ŠK Atóm Levice tak nadviazala na včerajší úspech slovenského triatlonistu Richarda Vargu, ktorý získal striebro na ME v súťaži mužov do 23 rokov.

Aquilas 2. septembra (TASR) - Na strieborný úspech slovenského triatlonistu Richarda Vargu na ME v súťaži mužov do 23 rokov v španielskom Aquilase nadviazala v nedeľu v pretekoch Európskeho juniorskeho pohára Ivana Kuriačková. Na trati s objemami 750 m plávanie-20 km bicykel-5 km beh - si členka ŠK Atóm Levice dobehla časom 1:08:12 pre bronzovú medailu.

Zlato si vybojovala Maďarka Renata Fuchsová a striebro Talianka Lisa Schanungová. Súťaž juniorov sa stala korisťou Izraelčana Amitaia Yonaha, striebro si vybojoval Belgičan Jelle Geens a pre bronz si dobehol Švajčiar Adrien Brifford.

výsledky:

juniorky: 1. Renata Fuchsová (Maď.) 1:07:49, 2. Lisa Schanungová (Tal.) 1:08:11, 3. IVANA KURIAČKOVÁ (SR) 1:08:12

juniori: 1. Amitai Yonah (Izr.) 59:24, 2. Jelle Geens (Belg.) 59:26, 3. Adrien Brifford (Švajč.) 59:27