Neapol vyhral nad Janovom 3:1, Hamšík prihral na víťazný gól

Slovenský útočník SSC Neapol Marek Hamšík. Foto: TASR/AP

Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase striedajúci Omar El Kaddouri.

Rím 20. marca (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom zápase 30. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazila Atalanta Bergamo nad Bolognou 2:0. Atalanta si tak po 14 zápasoch bez víťazstva pripísala do tabuľky tri body, keď naposledy vyhrala 8. decembra nad Palermom 3:0.

V turínskom derby zvíťazil líder tabuľky Juventus nad FC 4:1. V 4. minúte zápasu prekonal brankár "starej dámy" Gianluigi Buffon 22-ročný rekord Sebastiana Rossiho z AC Miláno v počte minút bez inkasovaného gólu. Rossiho nepriestrelnosť trvala od 12. decembra 1993 do 27. februára 1994 a zastavila sa na čísle 929 minút.
Brankár Juventusu Gianluigi Buffon.

Tridsaťosemročného majstra sveta Buffona, ktorý je v Juventuse od roku 2001, napokon prekonal v 48. min z pokutového kopu Andrea Belotti. Nový brankársky rekord Serie A má tak hodnotu 974 minút. Pred turínskym derby naposledy vytiahol Buffon loptu zo siete v ligovom zápase z 19. kola, keď ho v 64. min prekonal útočník Sampdorie Janov Antonio Cassano.

SSC Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom zvíťazil nad FC Janov 3:1. Hostia sa ujali vedenia už v 10. min, keď z približne 20 m prudkou strelou pod brvno prekonal Pepeho Reinu Venezuelčan Tomas Rincon. Neapol vyrovnal v 51. min, keď presnú prihrávku Elseida Hysaja využil argentínsky kanonier Gonzalo Higuaín. V 81. min sa najlepší strelec "Partenopei" presadil druhýkrát, keď mu loptu na hranicu šestnástky posunul Marek Hamšík a Higuaín, ktorý technickou strelou od ľavej žrde poslal loptu do siete. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase striedajúci Omar El Kaddouri.

sumáre:
Atalanta Bergamo - Bologna 2:0 (2:0)

Góly: 27. Gomez, 45.+1 Diamanti. ČK: 79. Mbaye, 85. Gastaldello (obaja Bologna).

FC Turín - Juventus Turín 1:4 (0:2)
Góly: 48. Belotti (z 11 m) - 63., 77. Morata, 33. Pogba, 42. Khedira. ČK: 87. Khedira (Juventus).

Frosinone - Fiorentina 0:0

Sampdoria Janov - Chievo 0:1 (0:1)

Gól: 24. Meggiorini.