United zdolali úradujúceho majstra Chelsea Londýn

Futbalisti Manchesteru United, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Vďaka víťazstvu sa posunuli v tabuľke na druhé miesto.

Londýn 25. februára (TASR) – Anglický futbalový klub Manchester United zdolal v nedeľnom šlágri 28. kola Premier League úradujúceho majstra Chelsea Londýn 2:1.

Skóre zápasu na štadióne Old Trafford otvorili hostia, keď v 32. minúte poslal Eden Hazard do úniku Williana a Brazílčan strelou k bližšej žrdi pokoril gólmana Davida de Geu. Domáci sa však rýchlo spamätali a o sedem minút nedal Romelu Lukaku zblízka šancu Thibautovi Courtoisovi.

O tom, že tri body zostanú "červeným diablom", rozhodol v 75. minúte Jesse Lingard, ktorý po presnom centri Lukakua prekonal hlavou belgického brankára. United sa vďaka víťazstvu posunuli v tabuľke na druhé miesto.

"Kohútov" z Londýna potrápil Crystal Palace. Napriek skutočnosti, že Tottenham bol po celý čas lepším tímom, vykúpenie v podobe gólu prišlo až dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, keď hlavu Harryho Kanea našiel center Christiana Eriksena.