Fantastická Viktória Kužmová. Na juniorskom US Open si zahrá o finále

Slvoenská tenistka Viktória Kužmová Foto: TASR/Martin Baumann

Kužmová vlani v New Yorku získala titul v juniorskej štvorhre.

Bratislava 9. septembra (TASR) -
Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa prebojovala už do semifinále juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Vlaňajšia deblová šampiónka z New Yorku si vo štvrťfinále ako nasadená trinástka poradila s Francúzkou Tessah Andrianjafitrimovou 7:5, 6:4.

Kužmová vyrovnala svoje singlové grandslamové maximum z vlaňajšieho Wimbledonu, kde postúpila medzi elitné kvarteto z kvalifikácie. Talentovanej Slovenke vyšiel úvod zápasu proti nenasadenej francúzskej hráčke a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0. Andrianjafitrimová v ďalších minútach otočila na 5:3, no záver setu patril Kužmovej. O osude druhého dejstva rozhodol brejk v desiatom geme.

V boji o finále sa stretne s víťazkou stretnutia medzi Ruskou Potapovovou a domácou Američankou Keninovou.