V dohrávke sobotňajšieho zápasu Chorvátsko zdolalo Kosovo

Chorvátski hráči, archívna snímka Foto: TASR/AP

Chorváti sú na čele tabuľky so 16 bodmi, o dva pred Ukrajinou.

Záhreb 3. septembra (TASR) - Futbalisti Chorvátska vyhrali v nedeľňajšej dohrávke sobotňajšieho zápasu kvalifikácie MS 2018 v Záhrebe nad Kosovom 1:0 v I-skupine. Víťazný gól strelil v 74. minúte Domagoj Vida.

Duel v sobotu večer v 27. minúte za stavu 0:0 prerušili pre nespôsobilú hraciu plochu. Trávnik Štadióna Maksimir v Záhrebe bol podmočený kvôli hustému dažďu. Predstavitelia Chorvátskeho futbalového zväzu (HNS), Kosovskej futbalovej federácie (FFK) a Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) rozhodli o dohraní stretnutia v nedeľu od 14.30 h. Tímy museli nastúpiť v rovnakých zostavách.

Chorváti sú na čele tabuľky so 16 bodmi, o dva pred Ukrajinou. V sobotných dueloch I-skupiny Ukrajina zdolala Turecko 2:0 a Fínsko zvíťazilo nad Islandom 1:0.