Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

V rímskom derby AS vs. Lazio víťazne hostia, vyhrali 1:2

Snímka zo zápasu AS Rím - Lazio Rím. Hostia vyhrali 1:2 Foto: TASR/AP

Futbalisti SSC Neapol triumfovali na ihrisku Parmy 2:1. O víťazstvo Neapola sa zaslúžili góly Edinsona Cavaniho a Ezequiela Lavezziho, slovenský stredopoliar Marek Hamšík odohral celý zápas.

Rím 4. marca (TASR) – Stosedemdesiate rímske ligové derby videli v nedeľu talianski priaznivci futbalu. V 26. kole najvyššej Serie A si pripísalo Lazio po osemdesiatminútovej "presilovke" plný bodový získ, keď zdolalo rivalské AS 2:1. Hostia sa vďaka triumfu vyšvihli na tretiu priečku tabuľky, s ktorom sa po bezgólovej remíze s Atalantou rozlúčilo Udinese.

AS prišlo už v úvode stretnutia o holandského brankára Maartena Stekelenburga, ktorý mimo pokutového územia fauloval Miroslava Kloseho. Po ďalšom faule na Kloseho prišiel pokutový kop, ktorý v 10. minúte bezpečne premenil Hernanes. Už o šesť minút prišlo vyrovnanie na 1:1 z kopačky Fabia Boriniho. Tri body zabezpečil Laziu v 61. minúte Stefano Mauri. Hostia napriek vylúčeniu Lionela Scaloniho v 86. minúte už výsledok ubránili.

Futbalisti SSC Neapol triumfovali na ihrisku Parmy 2:1. O víťazstvo Neapola sa zaslúžili góly Edinsona Cavaniho a Ezequiela Lavezziho, slovenský stredopoliar Marek Hamšík odohral celý zápas. Uruguajčan Cavani síce zahodil v 39. minúte penaltu, ale jeho 16. gól v aktuálnom ročníku ligy strelil v 40. minúte. Domácim sa podarilo vyrovnať v 77. minúte vďaka Cristianovi Zaccardovi, ale o cennom triumfe hostí rozhodol argentínsky útočník Lavezzi 4 minúty pred koncom riadneho času. SSC sa posunul na piate miesto tabuľky s 43 bodmi.

Janovčania uchmatli po remíze 2:2 bod na ihrisku Lecce. Slovenský reprezentant Juraj Kucka odohral v drese hostí celé stretnutie a v 31. minúte videl žltú kartu.

V poslednom zápase hráči Interu Miláno na vlastnom štadióne iba remizovali s Cataniou 2:2. Domáci už v polčase prehrávali 0:2, no góly Forlana a Milita im zachránili aspoň bod. Interu však patrí až 7. priečka v tabuľke a na vedúce AC Miláno stráca už 14 bodov.

sumáre - 26. kolo:

FC Parma - SSC Neapol 1:2 (0:1)

Góly: 77. Zaccardo - 40. Cavani, 86. Lavezzi, 13.000 divákov.
/M. Hamšík (SSC) odohral celý zápas/

AS Rím – Lazio Rím 1:2 (1:1)
Góly: 16. Borini – 10. Hernanes (11m), 62. Mauri, ČK: 7. Stekelenburg – 86. Scaloni.

Lecce – FC Janov 2:2 (0:1)
Góly: 61. Muriel, 81. Brivio – 21. a 85. Sculli.
/za hostí J. Kucka celé stretnutie + ŽK)

ACF Fiorentina – Cesena 2:0 (0:0)
Góly: 61. Moras (vl.), 74. Nastasič.

Siena – Cagliari 3:0 (1:0)
Góly: 41. Bogdani, 80. Calaio, 82. Grosso.

Udinese – Atalanta 0:0

FC Bologna - Novara 1:0 (0:0)
Gól: 82. Acquafresca, ČK: 78. Caracciolo (Novara)