Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav

V španielskej lige trikrát víťazne domáci

Osasuna, Getafe aj Espaňol svoje domáce zápasy zvládli.

Madrid 2. februára (TASR) - Futbalisti Osasuny zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 22. kola španielskej ligy nad Celtou Vigo 1:0. Posledný tím tabuľky Deportivo La Coruna prehral na ihrisku Getafe 1:3 napriek tomu, že sa už v 12. minúte ujali vedenia po premenenom pokutovom kope Pizziho. Hostia navyše od tohto momentu hrali v početnej výhode po vylúčení Moyu. Getafe ešte do polčasu vyrovnalo rovnako z pokutového kopu zásluhou Castra a v záverečnej desaťminútovke, keď po červenej karte pre Aguilara bol počet hráčov na trávniku už opäť vyrovnaný, rozhodli o víťazstve domácich presné zásahy Vazqueza a Colunga.

sumár:

Osasuna - Celta Vigo 1:0 (0:0)
Gól: 55. Armenteros

Getafe - La Coruna 3:1 (1:1)
Góly: 25. Castro (z 11m), 81. Vazquez, 84. Colunga - 12. Pizzi (z 11m), ČK: 10. Moya - 71. Aguilar

Espaňol Barcelona - Levante 3:2 (1:0)
Góly: 42. Navarro (vl.), 67. Stuani, 69. S. Garcia - 47. R. Garcia, 87. Martins