V úvode Pohára federácie nastúpi Dominguezová Linová proti Cibulkovej
TASR, 20. apríla 2012 12:17, aktualizované 20. apríla 13:46
Žrebovanie barážového zápasu o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie Španielsko - Slovensko v španielskej Marbelle 20. apríla 2012. Foto: TASR/Dušan HeinNedeľňajší program otvorí o 11.00 súboj tímových jednotiek Cibulkovej a Solerovej Espinosovej, v poslednej dvojhre si skrížia rakety Dominguezová Linová s Hantuchovou. Do záverečnej štvorhry nominovala španielska kapitánka Arantxa Sanchezová Vicariová pár Nuria Llagosterová Vivesová, Arantxa Parrová Santonjová, slovenský kapitán Matej Lipták predbežne nahlásil pár Hantuchová, Cibulková. Španielky nastúpia bez troch rebríčkovo najvyššie postavených hráčok Anabel Medinovej Garriguesovej, Marie Jose Martinezovej Sanchezovej a Carly Suarezovej Navarrovej. Hlavným rozhodcom duelu bude Francúz Stephane Cretois, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Francúz Pascal Maria a Poľka Gabriela Zalogová. Hrá sa s loptičkami značky Dunlop Fort.
Foto: TASR/Dušan HeinSlovenský kapitán Matej Lipták po žrebe fedcupovej baráže so Španielskom vyhlásil, že na poradí zápasov až tak nezáleží. "Je jedno, či začína Dominika alebo Daniela. Dôležité je, aby sme získali tri body a splnili cieľ, ktorým je návrat do elitnej svetovej osmičky. Každý zápas je otvorený. Ideme do nich sebavedomo a myslím si, že v každom zápase môžeme získať bod. Španielky síce nastúpia bez Medinovej Garriguesovej, Martinezovej Sanchezovej i Suarezovej Navarrovej, no doma na antuke budú nepríjemné. Dominguezová Linová je totiž klasická antukárka, na harde je polovičná. Pokiaľ ide o Solerovú Espinosovú, je to mladá hráčka, ktorá sa práve vo Fed Cupe môže vybičovať k výborným výkonom. Tímová súťaž totiž vždy má svoje špecifiká. Verím, že naše dievčatá zápas zvládnu a dokážu sa vyrovnať aj s búrlivou atmosférou," povedal pre TASR Lipták.
Cibulková tvrdí, že duel proti Dominguezovej Linovej v Marbelle bude oveľa ťažší ako prvý vzájomný súboj z US Open 2010, kde Španielku zdolala hladko v dvoch setoch. "Dominguezová Linová je hráčka, ktorá na antuke veľmi veľa vybehá a nedaruje vám ani jedinú loptičku. Budem musieť byť trpezlivá a podať maximálny výkon, aby som ju zdolala. Verím, že sa mi v Marbelle podarí nadviazať na kvalitné vystúpenie z prvého antukového turnaja sezóny v Barcelone, kde som postúpila až do finále. Pred dvomi rokmi som pre zranenie nemohla nastúpiť v baráži proti Srbsku v Belehrade a držala som babám palce iba pred televíznou obrazovkou. O to som radšej, že teraz môžem byť pri tom a zasiahnuť do hry. Verím, že zvíťazíme a vrátime sa medzi fedcupovú elitu."
Hantuchová sa so Solerovou Espinosovou vo vzájomnom zápase zatiaľ nestretla. "Španielky sú na antuke ako doma a Solerová Espinosová nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Trochu som ju sledovala počas tréningov v Marbelle a ukázala, že je šikovná, hrá typicky antukový tenis. Pre mňa to bude prvý zápas na antuke v tejto sezóne. Musím byť hlavne dobrá na nohách, trpezlivá, hrať solídny tenis a bojovať. Antuka v Marbelle nie je taká tvrdá ako na blížiacich sa turnajoch v Stuttgarte, Madride či Ríme, lopty trochu divne odskakujú. Určite je to však lepšie ako u nás doma, kde vinou počasia boli mäkké dvorce a trochu som si na nich vyvrtla členok. Už sa však našťastie cítim fit."
Španielska kapitánka Arantxa Sanchezová Vicariová považuje duel so Slovenskom za veľkú výzvu. "Slovenky sú na základe rebríčkového postavenia papierovými favoritkami, no my hráme doma na antuke a urobíme všetko pre to, aby sme sa udržali vo svetovej skupine. Verím, že publikum v Marbelle dievčatám pomôže ku kvalitným výkonom. Veľmi dôležitý bude prvý deň, ten veľa napovie o našich šanciach."
Žrebovanie barážového zápasu o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie Španielsko - Slovensko v španielskej Marbelle 20. apríla 2012. Foto: TASR/Dušan HeinŠpanielsko - Slovensko
sobota 11.15: Lourdes Dominguezová Linová - Dominika Cibulková,
Silvia Solerová Espinosová - Daniela Hantuchová
nedeľa 11.00: Solerová-Espinosová - Cibulková,
Dominguezová-Linová - Hantuchová,
Nuria Llagosterová Viviesová, Arantxa Parrová Santonjová - Hantuchová, Cibulková


















